המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 11/12/2016

בדיקת המועצה לצרכנות רגע לפני חנוכה: היכן הכי משתלם לקנות ריבות וקונפיטוריות?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה של 21 סוגי ריבות שונות וגילו פערים של עשרות אחוזים בין הרשתות לגבי אותו מוצר. וגם: הבדיקה השבועית - הסופרים והרשתות הזולים ביותר בישראל

סושי


חנוכה מתקרב וגם סיירי המועצה לצרכנות מתכוננים לחג. בשבועות הקרובים נביא לכם סדרת בדיקות ייחודיות הקשורות למאכלי החנוכה ונתחיל עם הריבות - המילוי האלטימטיבי של הסופגניות ומוצר שלקראת חנוכה הופך להיות מבוקש מאוד בכל הסופרים. גם ברשתות השיווק מודעים לכך ויוצאים במחירים מיוחדים לחנוכה עבור מוצר זה.

 

בדקנו לא פחות מ-21 מוצרים שונים של ריבות, מוכרים יותר ומוכרים פחות: ריבת אוכמניות כחולות שופרסל, ריבת משמש יד מרדכי, ריבת פירות יער ויסוצקי, ריבת תות שדה שקדיה קונפיטורה תות שדה תלמה ועוד ועוד. את הרשימה המלאה ניתן לראות בטבלה שלפניכם.

 

חשוב לשים לב כי גם במחירי הריבות יש פערים של עשרות אחוזים בין הרשתות לגבי אותו מוצר. לכן, אם אתם יודעים שעליכם לעשות קניה חד פעמית גדולה של ריבות כדאי שתבדקו באיזו רשת הכי משתלם לקנות את הריבה המועדפת עליכם.

 

הפער הגדול ביותר שמצאנו היה קונפיטורה תות שדה תלמה 778 340 גרם. בעוד שברשת חצי חינם נמכר המוצר במחיר ממוצע של 7.90 ש"ח, ביינות ביתן אותו מוצר בדיוק נמכר במחיר של 15.30 ש"ח בממוצע, פער אדיר של 94 אחוזים. גם במוצרי ויסוצקי - מעדן ריבת פירות יער, משמש ותות שדה מצאנו פער גדול מאוד. בעוד שברשת ויקטורי המוצרים הללו נמכרים ב-9.90 ש"ח בלבד בממוצע, בטיב טעם ומחסני השוק נמכרים המוצרים ב-17.90 ש"ח, פער של 81%.

 

רשת רמי לוי היא כמובן הרשת הזולה ביותר בה כדאי לקנות ריבות. מתוך 21 מוצרים - 6 יצאו הזולים ביותר אצל רמי לוי ואף מוצר לא היקר ביותר. גם ברשת ויקטורי משתלם: חמישה מוצרים יצאו שם הזולים ביותר. גם את אושר עד ניתן לציין לטובה.

 

תוצאות הבדיקה (לחצו להגדלה)

 

טבלה

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה ב-583 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על 32%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 56%

 

סניף סופר דבאח עין המפרץ שוב כובש את הפסגה כסופר הזול ביותר בישראל בפער קטן מסניף רמי לוי קניון בית שמש - שלושה שקלים בלבד. שופרסל דיל מודיעין ישפרו, אושר עד בית שמש ומחסני השוק נשר - גרינברג מצליחים להתברג ל-20 הסניפים הזולים בישראל (סל עד 730 ש"ח). בכל שאר המקומות השליטה היא של רמי לוי. סוגרות את הרשימה סניפי טיב טעם ומגה בעיר.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן