המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 08/02/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש תחליפי חלב?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו השוואה השבוע בין שלושה תחליפי חלב של מטרנה, סימילרק ונוטיריון. התוצאות, כצפוי, פערים של עשרות אחזוים בין הרשתות. היכנסו ללמוד היכן הכי משתלם לרכוש וגם, כמידי שבוע, הסניפים הזולים והיקרים ביותר בארץמזון לתינוקות הוא הוצאה כבדה למדי להורים טריים. השבוע סקרנו את המחירים ברשתות השונות, וגילינו הרבה מבצעים לתחליפי חלב. טווח המחירים שמצאנו לחבילה של בין 700 ל-900 גרם היה בין 50 ל-100 שקלים. אבל למרות המחיר הגבוה גם כך, בחלק מהרשתות גובים אפילו עוד יותר. במחיר הממוצע של מטרנה יש רשתות שגובות 27 אחוזים יותר מאחרות, ובמחיר של נוטרילון וסימילאק מצאנו פער של כ-50 אחוזים.

 

רשת זול ובגדול למשל, שיש לה כשלושים סניפים בארץ, גובה על חבילת סימילאק 99 שקלים בממוצע. לעומת זאת, אושר עד ויו גובות על אותה חבילה 64 שקלים בממוצע. באופן כללי, את המחיר הממוצע הנמוך ביותר בשקלול למאה גרם מצאנו עבור מטרנה ביו ורמי לוי, בעבור נוטרילון ביינות ביתן ורמי לוי, ובעבור סימילאק ביו ואושר עד.

 

תחליף חלב לתינוקות, בדומה לקופסת שימורים, הוא מוצר בעל אורך חיי מדף ארוך. ההיצע להורים היא להצטייד במספר יחידות בזמן שהמוצר במבצע. לעומתם, יש תינוקות פחות רגישים לטעם, מה שיאפשר להוריהם לחסוך על ידי קניית המותג הזול. צריך לציין בחלק מהרשתות מדובר במבצעים, ולא בטוח שאם תגיעו בשבוע הבא זה עדיין יהיה המחיר.

 

מחירי תחליפי חלב בנרמול ל-100 גר'


 

לצפייה בוידאו מתוך תוכנית חסכון

 

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים, ב- 132 סניפים שונים ברחבי הארץ. הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 161₪, פער של 38% בין הסניפים השונים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 22%.

 

גם השבוע טבלת עשרת הסניפים הזולים שמצאנו מגוונת מהרגיל, דבר שמשמח אותנו עד מאוד. הסניף הזול הוא רמי לוי בכרמיאל, שם מתחוללת מלחמת מחירים בימים אלו, והמקום השני הוא סניף יינות ביתן בעיר. עוד ברשימה סניפים נוספים של רמי לוי, YOU ושופרסל דיל. בטבלת עשרת הסניפים היקרים נמצאים הסניפים המוכרים. טיב טעם, מגה, מגה בעיר, מחסני מזון בחיפה, חצי חינם ו"הזולים" – הכי זול, ביג זול, זול ובגדול.

 

נקודות שכדאי לשים לב אליהם:  תחרות אזורית מורידה מחירים. שוב אנו רואים כיצד התחרות מורידה את המחירים וכיצד הרשתות ממש מתאמות את המחירים לפי המתחרות. אם נתבונן ברשימת עשרת הסניפים הזולים שמצאנו השבוע נראה כי בכרמיאל הפער בין סניף רמי לוי לסניף יינות ביתן עומד על 9 ₪ בלבד, ביקנעם הפער בין YOU ושופרסל דיל עומד על 6 ₪ בלבד, ובעכו עלות הסל בסניפי YOU ורמי לוי זהה. לתחרות הזו יש אפקט נוסף – פער בעלות הסל בין הסניפים השונים של אותה הרשת. השבוע אנו רואים פערי גדולים מאוד בתחום. התחרות ביקנעם גורמת לפער של למעלה מ- 15% בין סניפי שופרסל דיל (הסניף הזול "מתרחק" מהממוצע הרשתי ומגדיל את הפער בינו לבין הסניף היקר), התחרות בכרמיאל גורמת לפער של למעלה מ- 17% בין סניפי יינות ביתן, ועוד.