המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 06/08/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים גדולים במחירי הויטמינים ותוספי המזון
סיירת המועצה לצרכנות בדקה מדגמית ארבעה סניפי פארם וגילתה פערי מחירים גדולים על אותו מוצר בדיוק. אז איפה תמצאו ויטמין C או אומגה 3 זולים? כנסו וגלו

 


 

שלושים ושבעה אחוזים מן הציבור בישראל צורך ויטמינים באופן קבוע ומשתמש בתוספי מזון. מדובר בהוצאה לא קטנה שיכולה להגיע גם ליותר ממאה שקלים וכך השוק הזה מגלגל כשמונה מאות מליון שקלים בשנה. כמו במוצרי מזון גם בויטמינים קיימים פערי מחירים בין מותגים מוכרים לבין מותגים פרטיים.

 

המוצרים שבדקנו היו: סיבים תזונתיים, ויטמין C, ויטמין B12, אומגה 3, ברזל רך, ויטמין D, ויטמין C לילדים. החברות שבדקנו היו סולגר, אלטמן, הדס ו-LIFE. הסניפים שדגמנו היו סופרפארם קרליבך ת"א, ניו פארם ויצמן גבעתיים, ניו פארם קניון ביאליק וסופרפארם קניון איילון.

 

על פי הבדיקה, המחיר של אומגה 3 בחבילה של שישים כמוסות של סולג, לפי בדיקת סיירת המועצה לצרכנות, עולה כמאה וארבעים שקלים. על תשעים כמוסות של אלטמן תשלמו כמאה שבעים וששה שקלים בסופר פארם , או מאה עשרים ותשעה שקלים בניו פארם. המחיר של ברזל בחברות האלה עומד על בין שבעים לשמונים שקלים לאריזה של בין שמונים לתשעים כמוסות. המחירים של לייף עשויים להיות מעט נמוכים יותר. מאה טבליות ויטמין C של הדס הן באזור השבעים שקלים,  בוטמין D אלטמן ולייף די קרובים במחיר וכמות זהה של כמוסות כשלושים וחמישה שקלים.

 

המועצה לצרכנות ממליצה לציבור הצרכנים להשוות את מחירי הויטמינים ותוספי המזון, ממש כמו בעת רכישת מוצרי מזון או מוצר חשמלי כלשהו לבית. בצורה כזו תוכלו לחסוך עשרות ואך מאות שקלים כל חודש.

 

תוצאות הבדיקה

 

 

רמי לוי שובר את השוק

 

מי שמחפש לקנות ויטמינים בזול, ומוכן לוותר על מותג, מוזמן לרשת רמי לוי, שם הוא ימצא מוצרים של חברה לא מוכרת בשם Nava תחת המותג "קנייה חכמה". לצורך השוואה, ויטמין B12 בכמות של 120 טבליות תעלה לכם רק 39.90 ש"ח, זול משמעותית מהמחיר של סולגר או הדס. גם ויטמין C לילדים בסירופ יעלה לכם רק 37.90 ש"ח לעומת 74.90 ש"ח של המותג יומי בסופרפארם הזול ביותר.

 

 

 

לצפיה בכתבה בנושא מתוך תוכנית חסכון