המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 31/07/2014

כיצד משפיעה הלחימה בעזה על סל הקניות שלכם?
מבדיקת סיירת המועצה לצרכנות עולה כי רשתות השיווק הורידו במעט מחירים בשבוע. רשת YOU ממשיכה לשמור על מקומה כרשת הזולה ביותר, טיב טעם היקרה ביותר

 

 

כשרוב אזרחי המדינה נמצאים תחת איום הרקטות בעזה, רשתות השיווק הורידו במעט את מחיר סל המוצרים השבועי, כך עולה מבדיקת סיירת המועצה לצרכנות שסרקו השבוע 79 סניפים בכל רחבי הארץ. ממוצע הסל של מגה YOU בשבוע שעבר עמד על 490 ש"ח בשבוע שעבר והשבוע עמד על 491 ש"ח. בשופרסל דיל נרשמה ירידה קלה: 523 ש"ח בשבוע שעבר לעומת 506 ש"ח השבוע. גם אצל רמי לוי נרשמה ירידה: 532 ש"ח בממוצע לעומת 526 ש"ח בממוצע השבוע. האם זה בשל הלחימה בעזה? ייתכן שכן וייתכן שלא.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 38% שהם 185 ₪ (!).  הפער בין ממוצע עלות הסל הרשתי בין הרשת הזולה והיקרה עומד על 32%. אם מתעלמים מהרשתות בשתי קצוות הסקאלה (YOU וטיב טעם) נקבל פער של 15% בלבד.

 

שלושה סניפים של YOU מבית מגה מובילים את הטבלה. עוד ברשימה סניף ויקטורי באר שבע, אושר עד באשקלון, 4 סניפי שופרסל דיל וסניף אחד של שופרסל דיל Extra. ברשימת הסניפים היקרים השבוע טיב טעם חוזרת להוביל. 4 סניפים של הרשת ברשימה, יחד איתה גם סופר באבא, מגה בעיר וסניף רד"ק באר שבע של מחסני השוק.

 

מעניין לראות כי ברשימת הסניפים הזולים הדרום מככב, 6 סניפים מתוך העשרה.

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן