המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 07/07/2014

פרשת הסוללות המתפוצצות: סמסונג הודיעה כי תחליף את כל סוללות ה-S4
בהודעה רשמית שפרסמה החברה באתר האינטרנט שלה כתבה: "אנו נציע החלפת סוללה ללא תשלום ללקוחות שעלולים להיות מושפעים, כדי לפתור במהירות כל אי נוחות"

 

 

המועצה לצרכנות שמחה לעדכן את ציבור הצרכנים בהתפתחות חיובית בפרשת הסוללות המתפוצצות של סמסונג שאמורה להביא לסיומה של הפרשה שהחלה לפני מספר שבועות בעקבות חשיפה באמצעי התקשורת על מספר מקרים של התפוצצות הסוללות והתנהלות בעייתית שהגיעה בעקבות כך.

 

בעקבות דיון שהתקיים בועדה לפניות הציבור בכנסת, בה השתתפו גם נציגי המועצה לצרכנות וגם נציגי חברת סמסונג, פרסמה חברת סמסונג הודעה רשמית בעמוד הבית באתר הרשמי שלה.

 

בהודעה נכתב בין השאר: "אנו מודים לכנסת על הדאגה לשלום הציבור... אנו מבטיחים ללקוחות כי הסוללות המתנפחות של גלקסי S4 אינן מהוות כל סכנה כפי שעלה מבדיקות של מעבדות צד-שלישי עצמאיות לבדיקת המוצר בארה"ב ובאירופה. כפי שהודענו בעבר, אנו כבר מספקים תחליפים לסוללות גלקסי S4 המתנפחות, ללא תשלום, מאז אוקטובר 2013, ללא קשר לתקופת האחריות... לאור הדיון (בכנסת) בכוונתינו ליזום קמפיין להחלפת הסוללות... בכפוף לבדיקה של סלולת הלקוח, אנו נציע החלפת סוללה ללא תשלום".

 

כזכור, המועצה לצרכנות, שהשתתפה בדיון בכנסת, שלחה מכתב דחוף לשר התקשורת ולרשות לסחר הוגן בו היא ביקשה לעשות את הדרוש לבדיקת הטענה בדבר קיומה של הטעיה, על כל המשתמע מכך, בד בבד עם פעולה למניעת הפצת הסוללות ואיסופן, ככל שתתברר סכנה מהן.

 

בדיקת המועצה לצרכנות העלתה כי על אף קיומו של תקן ישראלי החל לגבי סוללות נטענות, הוא אינו חל לגבי הסוללות המשווקות עם המכשיר הסלולארי וכחלק ממנו ומשכך נותר הציבור ללא הגנה מספקת באופן שהסיכון התממש כאמור.

 

ההודעה המלאה כפי שפורסמה באתר הרשמי של סמסונג

 

 

לשאלות ותשובות בנוגע לסוללות לחצו כאן