המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה הישראלית לצרכנות - אפריל 2018

דעתכם חשובה לנו! היכנסו לפרטים
סיירת המועצה לצרכנות פועלת באופן חשאי לבדיקה והשוואת מחירי מוצרים ושירותים. אנו פונים אליכם הצרכנים בבקשה להציע אילו תחומים ומוצרים הייתם רוצים שנבדוק? באילו ענפים במשק אתם חושבים שקיימים פערים לא סבירים ולא מוצדקים? נשמח לשמוע כל הצעה ובקשה ואנו נבחן אותה.


להרשמה לניוזלטר לחצו כאן והשאירו את פרטיכם>>

 

אפריל 2018

שלום רב, 


חודש אפריל מאופיין באביב והתחדשות. גם אנו במועצה לצרכנות מתחדשים, מגישים לכם טיפ חודשי קבוע ומזמינים אתכם הצרכנים להציע לנו אילו בדיקות הייתם רוצים שנבצע. כמו כן תמצאו בניוזלטר מגוון פעילויות שלנו והצלחות בתחום הטיפול בתלונות מהחודש האחרון.


בברכת אביב שמח,

צוות המועצה לצרכנות

המועצה לצרכנות

הטיפ החודשי מאת המועצה לצרכנות

רכשתם מוצר חשמלי? קיראו היטב את הוראות השימוש והמפרט אשר מגיעים בצמוד לכל מוצר בטרם חיבורו לחשמל. בשלב זה, שהמוצר עדיין לא חובר לחשמל, יש לכם זכות להתחרט ולבטל את העסקה בתוך 14 ימים מביצוע העסקה או קבלת המוצר (המאוחר מבינהם)


 
Image

כדאי לפנות למועצה לצרכנות!

מגוון הצלחות של המועצה לצרכנות בטיפול בפניות צרכנים 

סיוע בביטול עסקה לצרכנית בעלת מוגבלות בשווי 9,700 ש"ח

 ב., צרכנית כבדת ראייה בעלת 100% נכות המתקיימת מקצבת נכות, פנתה לאופטמיטריסטית לצורך להתאמת משקפי ראייה מיוחדים עבורה בעלות 9,700 ש"ח, אך עקב ניתוח דחוף שנאלצה לעבור - העדשות היקרות שכבר הוזמנו לא היו רלוונטיות עבורה. על כן ביקשה לבטל את העסקה אך נתקלה בסירוב. רק לאחר התערבות המועצה לצרכנות בוטלה העסקה.


 
Image
החזר בשווי 7,050 ש"ח בבימ"ש לתביעות קטנות

א' רכשה מחשב נייד אך גילתה באקראי לאחר שנתיים כי המחשב כבר היה בשימוש אחר, עם היסטוריית שימוש ענפה, זאת על אף שנמכר לה מתצוגה. עבור הצרכנית נוסח כתב תביעה במועצה לצרכנות. בית המשפט אימץ טענות המועצה במלואן, תמך נימוקיו בראיות שהצגנו בפניו ופסק לטובת הצרכנית סך של 7,050 ש"ח הכוללים בתוכם הוצאות תיקון עבור המחשב, פיצויים בגין עוגמת נפש וטרחה.

 
Image

סיירת המועצה לצרכנות פועלת באופן חשאי לבדיקה והשוואת מחירי מוצרים ושירותים. אנו פונים אליכם הצרכנים בבקשה להציע אילו תחומים ומוצרים הייתם רוצים שנבדוק? באילו ענפים במשק אתם חושבים שקיימים פערים לא סבירים ולא מוצדקים? נשמח לשמוע כל הצעה ובקשה ואנו נבחן אותה. לפניה לחצו כאן >>                                

 
Image

נושאים מרכזיים שטופלו מהלך החודש

המועצה לצרכנות, בשיתוף אתר וואלה, מציגים: מדריך מקיף לצרכן החשמל הישראלי: מה זה מונה, סוג תעריף, סוג קריאה והתפלגות צריכה? מה קורה אם לא משלמים את החשבון בזמן ועל מה בעיקר מתלוננים צרכנים?

 
Image

סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק את פערי המחירים של מוצרים ללא גלוטן יקרים לעומת מקבילהם המכילים גלוטן, הן ברשתות השיווק והן בפיצריות, בבתי הטבע ובבתי הקפה. צפו בטבלאות ההשוואה המלאות ובכתבה בנושא

 
Image

סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק מדגמית 33 תחנות נוחות. הזולה ביותר בממוצע: רשת תפוז. בין המוצרים נמצאו פערים של עשרות אחוזים בין הרשתות על אותם מוצרים בדיוק

 
Image
Image