המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה הישראלית לצרכנות - מרץ 2019

על תיק 4,000 של המועצה לצרכנות, רכישת תחפושות לפורים ועוד
המחלקה לאכיפה אזרחית במועצה לצרכנות, הפועלת בסיוע לצרכנים בניסוחי כתב תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות, שיגרה השבוע את כתב התביעה ה-4,000 שלה לצרכן. ממוצע אחוזי הצלחה בכלל התיקים עומד על 95%. כמו כן השבנו לצרכנים במסגרת ההליכים המשפטיים, סכום כולל של 8,730,941 ₪.


להרשמה לניוזלטר לחצו כאן והשאירו את פרטיכם>>

 

המועצה לצרכנות

צרכנים יקרים, 

המועצה לצרכנות מאחלת לכם ולמשפחותיכם חג פורים שמח. אנו שמחים להגיש לכם ניוזלטר לסיכום פעילות המועצה בתקופה האחרונה הכולל הנחיות ברורות בנוגע לרכישת תחפושות, בדיקה השוואתית של רשתות הפארם, תחקיר מועדוני ההגרלות, דוגמאות לתלונות שטופלו בהצלחה ועוד.

בברכה,

עופר מרום, ראש המועצה לצרכנות

פורים בפתח - והתחפושות ממלאות את המדפים בחנויות • האם ניתן להחזיר תחפושת לאחר שנרכשה? כיצד נדע לבחור את התחפושת הנכונה? מה כדאי לבדוק מראש וגם: הנחיות מכון התקנים בנוגע לפורים

 
Image

התחרות בין רשתות הפארם הגדולות נותנת אותותיה. רשת סופר-פארם מורידה מחירים ומצמצמת את הפער עם רשת Be החדשה. כך עולה מהבדיקה החודשית של המועצה לצרכנות ומשרד הכלכלה. הפער בחודש פברואר עמד על 13%, לעומת 19% בחודש ינואר

 
Image

במועצה לצרכנות מתקבלות מידי שנה עשרות תלונות נגד חברות פרטיות המשווקות מנויים להשתתפות קבוצתית תוך הצגת מצג של זכייה בהגרלה. צפו בכתבת התחקיר ששודרה בחדשות 12 בשיתוף המועצה לצרכנות

 
Image

המחלקה לאכיפה אזרחית במועצה לצרכנות, הפועלת בסיוע לצרכנים בניסוחי כתב תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות, שיגרה השבוע את כתב התביעה ה-4,000 שלה לצרכן. ממוצע אחוזי הצלחה בכלל התיקים עומד על 95%. כמו כן השבנו לצרכנים במסגרת ההליכים המשפטיים, סכום כולל של 8,730,941 ₪.

 
Image

טיפ צרכני מאיתנו

ברכישת מוצר זכרו כי אם אתם משלמים על המוצר לפני קבלתו אתם עלולים להיפגע. אם העסק יקרוס - תישארו ללא הכסף וללא המוצר. לכן מומלץ לשלם את מרבית התשלום בתשלומים בכרטיס אשראי, כך שאם לא תקבלו את המוצר במועד שהובטח לכם, החוק מאפשר לבטל את העסקה מול המוכר ולהודיע לחברת האשראי לבטל כל תשלום עתידי.

 
Image

למה כדאי לפנות למועצה לצרכנות?

מגוון הצלחות של המועצה לצרכנות בטיפול בפניות צרכנים 

חברת הבניה התחייבה למרפסת מקורה, אך לא עמדה בהתחייבות

י', תושב הדרום, רכש דירה חדשה מקבלן בעלות של 960 אלף ש"ח. בחוזה עליו חתם מול חברת הבניה נכתב מפורשות במפרט הדירה כי הדירה תכלול מרפסת מקורה. עם התקדמות הבניה גילה י' לתדהמתו כי המרפסת המתוכננת להיבנות אינה מקורה ולכן פנה אל חברת הבניה בבקשה לבטל את העסקה עקב אי עמידה בחוזה, אך נתקל בקשיים. רק לאחר פניית המועצה לצרכנות התקבלה התשובה מחברת הנדל"ן על ביטול העסקה והחזרת הכסף לצרכן במלואו.


 
Image
הסדר פשרה בבית משפט: המעלון התקול הוחלף במעלון חדש לחלוטין

זוג קשישים ביקשו להתקין בביתם מעלון לאור גילם המופלג ומצבם הבריאותי בשווי של למעלה מ- 40,000 ₪. בתוך תקופת האחריות ארעה תקלה מהותית במעלון אשר מנעה מהם שימוש לצורכיהם הדחופים והותירה אותם במשך חודשים רבים עם מעלון תקול שלא ניתן לבצע בו שימוש. המחלקה לאכיפה אזרחית במועצה לצרכנות ניסחה עבור הצרכנים כתב תביעה. בית המשפט לתביעות קטנות הכיר בצדקת הצרכנים ובהסדר פשרה הוחלף המעלון במעלון חדש.

 
Image

צרכנות מסביב לגלובוס

מידי חודש נביא לכם מידע על המתרחש בארגוני הצרכנות בעולם והפעם נספר לכם על ארגון הצרכנים הסעודי שהשיק אפליקציה מיוחדת שנועדה לעזור לצרכנים לשמור קבלות ומסמכי עסקה חשובים כמו תעודות האחראיות, חשבוניות ועוד. האפליקציה מאפשרת לצרכנים להדפיס את המסמכים הדרושים בעת הצורך ובכך עוזרת למנוע איבוד מסמכים חשובים.