המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה הישראלית לצרכנות - פברואר 2018

משחק צרכנות דיגיטלי חדש, מחירי הנסיעה במוניות, מהירות הגלישה האמיתית שלכם ועוד
המשחק, פרי עבודתם המשותפת של המועצה הישראלית לצרכנות, משרד החינוך ומט"ח, מאפשר לתלמידים ליצור זיקה בין נושאים ערכיים חברתיים לבין מיומנויות למידה שונות המסייעות להם להתנהלות נבונה גם בעולם הצרכנות.


להרשמה לניוזלטר לחצו כאן והשאירו את פרטיכם>>

 

Image

חדש: משחק צרכנות דיגיטלי לילדים - 'שר המטבעות'

המשחק, פרי עבודתם המשותפת של המועצה הישראלית לצרכנות, משרד החינוך ומט"ח, מאפשר לתלמידים ליצור זיקה בין נושאים ערכיים חברתיים לבין מיומנויות למידה שונות המסייעות להם להתנהלות נבונה גם בעולם הצרכנות.

בנייר עמדה ששלחה המועצה אל המפקחת על המחירים במשרד התחבורה נכתב: "עדכון התעריפים צריך להיעשות באופן המאזן גם בין הפרמטרים האובייקטיבים המרכיבים את התעריף וגם בין מדיניות הממשלה להפחתת יוקר המחיה".

 
Image
 

אל המועצה לצרכנות מגיעות תלונות צרכנים כי מהירות הגלישה שהובטחה להם על-ידי ספק האינטרנט אינה באמת מהירות הגלישה בה הם גולשים. הרשות להגנת הצרכן פתחה בחקירה מינהלתית בנושא. המועצה לצרכנות מגישה מדריך מיוחד והנחיות לבדיקת מהירות הגלישה ומה ניתן לעשות במקרה של אי התאמה?

 
Image

מטרת הכנס היתה לקדם את הביטחון התזונתי של תושבי ישראל. מנכ"ל המועצה לצרכנות הנחה בכנס פאנל מיוחד בנושא מחירי מזון בריא והכנסות משקי בית.

 
Image
 

לעמדת המועצה לצרכנות, ההצעה משנה את הדין הקיים, סותרת החלטות שניתנו בעבר בבית המשפט ועשויה לגרום לכך שצרכנים שיבצעו עסקאות מכר מרחוק בתחום עלולים יהיו להיפגע, לדוגמא בהזמנת ריהוט.

 
Image
 

פ' רכשה לפני מספר שנים מנוי לאתר הגרלות באינטרנט ולאחרונה ביקשה לבטל את המנוי. למרות פניות חוזרות ונשנות שלה, האתר לא נענה לבקשתה. על כן נאלצה פ'  לבטל את הוראת הקבע דרך חברת האשראי. מאז הביטול, החלו להישלח אליה התראות לפני נקיטת הליכים משפטיים בגין החודשים שלא שולמו ממועד בקשת הביטול על סך מאות שקלים. בצר לה פנתה אלינו לסיוע דחוף. רק לאחר פניית המועצה לצרכנות, נאותה החברה לבטל את המנוי ואת החוב של פ' לחלוטין.

 
Image
 

ע', חיילת בודדת, נרשמה לקורס פסיכומטרי בעלות של כ-9,000 ש"ח. שבוע לפני תחילת הקורס התחרטה וביקשה לבטל את העסקה ולקבל את כספה בחזרה. חוק הפיקוח על מכונים פסיכומטריים קובע כי במקרה של ביטול הקורס 30 יום לפני מועד תחילתו דמי הביטול הינם בגובה 10% מעלות הקורס. ע', שלא הכירה את החוק הנ"ל, פנתה אלינו לסיוע. לאחר פנייתנו התקבלה ההודעה מהנהלת החברה כי לא היו מודעים לכך שמדובר בחיילת בודדת ולכן החליטו לפנים משורת הדין להחזיר לע' את מלוא הסכום ששילמה.