המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 31/12/2020

המועצה לצרכנות מזהירה: חשש להונאת פישינג לגניבת פרטי אשראי או חשבון בנק
צרכנים המקבלים מסרון כדי להיכנס לחשבון ה-paypal שלהם מתבקשים להכניס פרטי כרטיס אשראי שמטרתה לאסוף פרטי לקוחות ופרטי חשבון בנק של אזרחים ישראלים


במועצה הישראלית לצרכנות התקבל מידע בדבר הודעה שנשלחת ב-SMS ללקוחות חברת פייפל כביכול, המבקשת להיכנס ללינק כדי לעדכן את הפרטים האישיים, כשהצרכן שקיבל את ההודעה כלל לא פתח חשבון בפייפל ומעולם לא עשה שימוש בפלטפורמה.


ההודעה נשלחת לציבור גדול של צרכנים, ומזמינה אותם למסור את הפרטים האישיים שלהם ולהלן נוסח ההודעה החשודה:


חשבון ה-Paypal שלך נסגר עקב פעילות חשודה, אנא אשר פרטיך תוך 48 שעות


המועצה לצרכנות מוסרת כי לאור אופן הפעילות מדובר לכאורה בהונאת פישינג, שכל מטרתה לאסוף פרטי לקוחות ופרטי חשבון בנק של אזרחים ישראלים.


המועצה לצרכנות מזהירה את הציבור שלא להיכנס ללינק שמופיע בכל הודעה מסוג זה, ולא למסור פרטים אישיים, וכן להימנע מפתיחת מסרונים המכילים קישורים לאתרים הנחזים להיות אתר בנקים או שירות התשלומים paypal וכדומה.


המועצה לצרכנות ממליצה להיכנס לאתר הבנקים או חברות סליקה אך ורק בקישורים רשמיים ואתרים מאובטחים ולא דרך קישור שהתקבל במייל או בSMS- או בכל דרך אחרת, ובמקרה של ספק יש להתקשר לבנק שלכם, לחברת האשראי או לחברה הנותנת לכם שירותי תשלומים.


המועצה לצרכנות מדגישה שהתופעה קיימת כבר מספר חודשים והיא ידועה למשטרה, שכבר פרסמה הזהרות בנושא זה בעבר, אולם נדמה שהעבריינים ממשיכים בפעולתם.


להלן ההודעה: