המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2008

ארכיון כתבות 2008

תאריך: 31/08/2008

המועצה לצרכנות תציג  היום בוועדת הכלכלה של הכנסת למפקח על הבנקים את  רשימת אלפי הצרכנים שנענו לקריאתה  לחקיקה ציבורית לביטול עמלות העו"ש
 
בוועדת הכלכלה של הכנסת שהתכנסה היום לישיבת פגרה מיוחדת,  הגיש מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג  למפקח על הבנקים מר רוני חזקיהו,  עותק מאלפי המכתבים  שהגיעו לאתר המועצה לצרכנות בעקבות  פרסום צו הגיוס הצרכני הקורא  לחקיקה ציבורית לביטול עמלות העו"ש של הבנקים.
 

צו הגיוס הצרכני פורסם בתקשורת ביום רביעי בשעות הצהרים, בדרישה  למפקח על הבנקים לבטל את העמלות על שירותי העו"ש הבסיסיים, לאחר שעמלות אלה התייקרו בעקבות הרפורמה שהונהגה בחודש יולי האחרון.
עם פרסום הידיעה החלו להגיע למועצה אלפי פניות של אזרחים שאישרו בחתימתם כי הם מסכימים שאין עילה לתשלום העמלה, ומבקשים לאמץ את הצעת החוק (שאותה הציגה המועצה לצרכנות בוועדה) לביטול העמלות.
מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג,  אומר כי ההיענות ההמונית של הציבור לפרסומי המועצה לצרכנות,  מעידה כי הציבור חש מיאוס מן האופן שבו מוצאים הבנקים חדשות לבקרים דרכים לגבות ממנו כסף, ומוכיחה כי יש לבטל את העמלות הבסיסיות בעו"ש.
מנכ"ל המועצה לצרכנות  מציין עוד כי מהלך  זה של חקיקה  ציבורית מופעל לראשונה על ידי המועצה, ומאמין כי  הבאת כוחם של הצרכנים  ליד ביטוי משפיעה  על יחסי הכוחות במשק.