המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2017

ארכיון כתבות 2017

תאריך: 30/11/2017

מחאת הכספומטים עולה שלב: המועצה לצרכנות דורשת להרחיב את מספר הכספומטים הבנקאיים, לפרסם את העמלות וההגבלות מראש ולבחון פיקוח על הכספומטים הפרטיים
מנכ"ל המועצה לצרכנות: "על מחירי העמלות במשיכת הכסף שלנו להיות סבירים והוגנים. הגיע הזמן שיהיה גילוי נאות לפני כל משיכה בדבר העמלות וההגבלות"

 

 

ועדת הכלכלה של הכנסת התכנסה לישיבה מיוחדת על מנת לבחון פתרונות לעמלות משיכת מזומן בכספומטים. ח"כ איתן כבל אמר כי "חובתם של הבנקים לתת את השירות של משיכת מזומנים בצורה שכל אחד יוכל להגיע לכספומטים בלי שיצטרך לקחת שני אוטובוסים או ללבוש בגדי ספורט ולצאת למסע". הוא הזכיר את הצעת החוק של ח"כ דוד ביטן, להגביל את עמלת המשיכה בכספומטים הפרטיים, ואמר כי "היא מסירה אחריות מהבנקים, אך זו חובתם של הבנקים, שהכסף שלנו נמצא אצלם, לתת לנו את השירות הזה. זה נכון שיש אפליקציה אבל שושנה כבל עדיין צריכה לקום וללכת לסניף שלה, וכמו כל אחד אחר זה אומר לקחת שניים או שלושה אוטובוסים".


 
מנכ"ל המועצה לצרכנות, ג'וש גולדשמיד, אמר כי יש כספומטים שבהם העמלות כבר טיפסוו והגיעו גם ל-8.9 שקלים. הוא הוסיף ואמר כי צריך גילוי נאות של העמלה והגבלות המשיכה באמצעות שילוט כבר על המכשיר עצמו, ולא יופיע רק אחרי שהלקוח כבר הכניס את הכרטיס או משך את כספו., דבר המשפיע על יוקר המחיה לכלל הצרכנים ובמיוחד על אלו המוחלשים והקשישים בישראל.

 

צפו בדבריו המלאים של מנכ"ל המועצה לצרכנות בועדת הכלכלה בכנסת


 


היו"ר כבל סיכם ואמר כי "הבנקים, שמנהלים את הכסף שלנו, אמורים לתת לנו את מקסימום השירותים ומי ששולח אותנו לכספומטים הפרטיים לא מבין איך הדברים צריכים להיראות". הוא הוסיף כי הוא לא היה רוצה לדרוס את השוק הפרטי, אבל אם החברות הפרטיות לא יצליחו לטפל בעניין העמלות בסוף תקודם הצעת החוק של ח"כ דוד ביטן להגבילן. "חייבת להיות פריסה רחבה הרבה יותר של כספומטים בנקאיים", סיכם היו"ר כבל.