המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 30/10/2019

המועצה הישראלית לצרכנות מזהירה את הציבור מאתר המתחזה לאתר ממשלתי להגנת הצרכן
אתר המיועד לדוברי רוסית בשם "המשרד להגנת הפרט של זכויות הצרכן " מתחזה למשרד ממשלתי הפועל למען הצרכנים תוך שימוש בלוגו של המדינה. המועצה לצרכנות תפנה בתלונה בעניין זה על מנת למזער את הפגיעה בציבור

 

חולצות


המועצה הישראלית לצרכנות מזהירה את הציבור מאתר המתחזה לאתר ממשלתי להגנת הצרכן. האתר  המיועד לדוברי רוסית בשם "המשרד להגנת הפרט של זכויות הצרכן " מתחזה למשרד ממשלתי הפועל למען הצרכנים תוך שימוש בלוגו של המדינה.

 

כתובת האתר הינו: https://www.zarhan.org/

 

מבדיקת המועצה באתר זה (שהדומיין שלו בברית המועצות) עלה כי צרכן המבקש לקבל שירות או סיוע נדרש למסור פרטים אישיים כגון שם, כתובת, ו- 4 ספרות אחרונות של כרטיס האשראי. 
הדבר המעלה חשש שהאתר פועל תוך התחזות לאתר ממשלתי במטרה לאסוף פרטים אישיים של צרכנים תמימים (פישינג) ולפנות אליהם בהמשך במטרה להוציא מהם כספים.


המועצה לצרכנות מזהירה את הציבור שלא למסור פרטים אישיים כגון פרטי אשראי, גם חלקיים לאף גורם.

 

עצות המועצה לצרכנות איך להימנע מ"פישינג":


• אל תעבירו בדואר אלקטרוני או בכל דרך אחרת מידע אישי, הכולל פרטים אישיים כמו מספר תעודת זהות, מספר חשבון בנק, מספר כרטיס אשראי (גם חלקי) סיסמה וקוד משתמש.


• מחקו הודעת דוא"ל המגיעה ממקור לא ידוע. אל תפתחו את ההודעה ואל תלחצו על קישור המצורף להודעה משולח שאינו מוכר לכם!


• השתמשו בתוכנת אנטי וירוס לסריקת וירוסים במחשבים  האישים.


• אל תיכנסו  לחשבון הבנק שלכם  באמצעות קישורים המועברים בהודעות דואר אלקטרוני. כנסו באופן עצמאי לאתר הבנק.


• אף בנק לא יבקש ממך להשיב על הדוא"ל בצירוף פרטיך האישיים, לאימות נתונים כביכול,  כמו קוד משתמש או סיסמה. על תגיבו לסוג זה של פניות.


• כדאי לחשוב פעמיים לפני הזנת כתובת הדואר האלקטרוני שלך באינטרנט: אתרים שונים מבקשים מהגולשים למסור את כתובת הדואר האלקטרוני שלהם, לצורכי גלישה, רישום ולצרכים אחרים. אנו ממליצים להזין את כתובת הדואר האלקטרוני שלך רק באתרים שבהם אין חשש שייעשה בה שימוש לרעה.


• יידעו את הבנק  אם אתם חושדים כי נתתם את פרטי החשבון לגורמים שאינם מורשים.


• החליפו את שם המשתמש והסיסמה בבנק לעתים קרובות.


מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום מזכיר כי השירות במועצה לצרכנות לא עולה כסף ואין שום דרישה למסופר פרטי תעודת זהות או דרכון. ומוסיף כי המועצה לצרכנות תפנה בתלונה בעניין זה על מנת למזער את הפגיעה בציבור"