המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 29/06/2021

תלונות רבות על דואר ישראל בנושאי אובדן חבילות או שליחת חבילה לכתובת שגויה
מיוני 2020 התקבלו במשרדי המועצה 250 תלונות על דואר ישראל - 150 מתוכן קשורות לאובדן חבילות או שליחת חבילה לעיר אחרת. המועצה לצרכנות: "לצרכנים מגיעים שירותי דואר איכותיים ויעילים. הבעיה הגדולה באמת שאין לדואר מתחרים ואין לצרכן לאן לעבור"

 

 

מתחקיר מקיף שפורסם באתר 'מאקו' מסתבר כי אמנם לדואר ישראל אסור למכור חבילות אבודות במכירות פומביות, אולם עפ"י התחקיר הם מוכרים קונטיינר מלא בחבילות לצד שלישי, והמוצרים נמכרים בחנות במרכז. בדואר מתעקשים שהכל נעשה "לפי הכללים". שר התקשורת כבר הודיע שהוא מתכוון לכנס דיון חירום בנושא.

 

רק בשבוע שעבר פורסם דו"ח נציב תלונות הציבור ובו דווח כי דואר ישראל מוקמת במקום השלישי ברשימת הגופים עליהם התקבלו הכי הרבה תלונות בשנת 2020 (836 תלונות), ובמקום הראשון במספר התלונות שנמצאו מוצדקות (73.4 אחוזים).

 

גם מנתוני המועצה לצרכנות עולה כי מיוני 2020 התקבלו במשרדי המועצה 250 תלונות על דואר ישראל - 150 מתוכן קשורות לאובדן חבילות או שליחת חבילה לעיר אחרת.

 

המועצה לצרכנות: "לצרכנים  מגיעים שירותי דואר איכותיים ויעילים. הבעיה הגדולה באמת שאין לדואר מתחרים ואין לצרכן לאן לעבור. באופן עקרוני, הוראות הדין ותקנון הדואר קובע במפורש בצורה שאינה משתמעת לשני פנים שהצרכן צריך לקבל את החבילה בסניף הקרוב לאזור מגוריו. אלו ההוראות וכך הם אמורים לפעול. יחד עם זאת, בשל ההגנות הקיימות על הדואר, הדואר מוגן במידה רבה מתביעות בגין נזקים שעלולים להגרם לצרכנים, והפיצוי שניתן במסגרת הוראות הדין מוגבל ונוגע רק לנושאים של אובדן חבילות או נזק למשלוח".

 

לקריאת התחקיר מתוך אתר 'מאקו' לחצו כאן >>

 

למידע אודות אי אספקת סחורה או איחור באספקה מתוך אתר המועצה  לחצו כאן >>