המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 28/08/2019

שר הכלכלה, מנכ"ל הביטוח הלאומי ויו"ר לשכת עורכי הדין השתתפו בכנס המועצה לצרכנות
בשורה לצרכנים: בכנס המועצה הישראלית לצרכנות הבטיח שר הכלכלה ח"כ אלי כהן כי יחיל את החוק להגנת הצרכן גם על הבנקים וחברות הביטוח

צרכן

 

בכנס המועצה לצרכנות שנערך אתמול בתל אביב בהשתתפות שר הכלכלה ח"כ אלי כהן, מנכ"ל הביטוח הלאומי עו"ד מאיר שפיגלר, ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי, רו"ח פזית קליימן סמנכ"לית בכירה רשות המיסים, אמר שר הכלכלה כי יחיל את החוק להגנת הצרכן על הבנקים והביטוח. השר אמר כי "הפיקוח על הבנקים נמצא בניגוד עניינים ושם את טובת הבנקים לפני טובת הצרכנים".

 

עוד הוסיף השר: "אנו רואים את המועצה הישראלית לצרכנות שעושה סקרים בין רשתות מזון, פארם, מותגים בינ"ל למותגים פרטיים, מתוך מטרה אחת, אנו דוגלים בתחרות. סקרים מובילים לכך שהחברות מתמודדות על ליבו של הצרכן. אני לא רוצה שאף אחד יהיה בישראל לקוח שבוי. אנו פועלים, וקודמו לא מעט נושאי חקיקה לצרכנים בישראל, אני רואה פניות ציבור שבנושא הזה הולכות ומגיעות, רואה שינוי מהותי שנעשה בכל הטיפול בקשישים ורואים חשיפות שהמועצה הישראלית לצרכנות עושה ונמצאת. אנו צריכים לראות איך אנו מגדילים את תקציב המועצה לצרכנות. נשתדל לפצות באמצעות אמצעים טכנו'לוגיים על המחסור בכוח אדם".

 

מנכ"ל הביטוח הלאומי עו"ד מאיר שפיגלר חשף מדיניות שינוי חשובה בביטוח הלאומי ואמר כי "ילדים עם נכות קשה יהיו פטורים מהוועדות הרפואיות כדי לקבל הטבות מס. המטרה היא למנוע מהם טרטור מיותר. ומייתר את הצורך להגיע למשרדי הביטוח הלאמי או מס הכנסה. שפיגלר הדגשי כי הביטוח הלאומי אמור לשרת את הציבור" היעוד של הביטוח הלאומי הוא לשרת את הציבור". עוד הוסיף שפיגלר: "ככל שאנו ניעזר בכל הכלים שעומדים לרשותנו לספק מידע וכמובן הכוונה מה על כל אחד לעשות כדי לקבל את שמגיע לו, יותר אנשים יקבלו את מה שבסופו של יום הבט"ל מחויב לתת להם. הבט"ל יוציא יותר כסף כדי לעמוד בהתחייבויותיו כלפי הציבור הרחב".


ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי הודיע כי בכוונת הלשכה להקים וועדה להגנת הצרכן שתדון בסוגיות צרכניות ובהצעות חוק המוגשות בכנסת. עו"ד חימי: "כשמדברים על חקיקה צרכנית נוטים לשאת עינינו לחוק הגנת הצרכן שבא לעולם ב-1981 ומאז היווה מעיין שוצף לתקנות, צווים, הרחבות והוראות. יש שורת חוקים צרכניים וחשובים. איפה הלשכה נכנסת לתמונה? בדיוק בצומת הזו. לחוות דעה מקצועית ועניינית, לתמוך ולקדם הצעות חוק ראויות שצריך להיות להן מקום בספר החוקים. לשכת עוה"ד מקפידה על הכשרת עוה"ד הטובים ביותר ומשקיעים בהם משאבים רבים כדי שיוכלו לתת ללקוחות, צרכנים ובעלי עסקים ייצוג משפטי מהמעלה הראשונה, להפוך את הלשכה לבעלת מעורבות חברתית רבה יותר. אני רואה חשיבות רבה שכל איגוד מקצועי באשר הוא ידרבן חבריו להסתכל מעבר לפינה שלו, למשרד שלו, לבית העסק שלו ויחשוב במעשים, לא במילים, איך דואג ותורם לכך שחברתנו תהיה טובה יותר, איכותית יותר, שוויונית יותר, הוגנת יותר".


מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום הציג את נתוני המועצה לצרכנות בשנה האחרונה, במסגרתם טיפלה בלמעלה מ 50,000 פניות צרכנים והשיבה לצרכנים כ 9 מיליון שקל.  עוד הוסיף עופר מרום: "הצלחת המועצה במתן שירות מיטבי לציבור הצרכנים מחייבת אותה לבצע שינויים והתאמות בהתאם להתפתחות הטכנולוגית, הן בהנגשת שירותים והן במתן מענה הולם למציאות המשתנה. זה המפתח! ככל שנצמצם את הקשיים הבירוקרטיים וניתן שירות מהיר! אמין, מקצועי,יעיל, נשפר את חוויית הלקוח שנפגעה.  השירות לצרכן הוא מעל הכל. זה יעודנו, זה תפקידנו וזה עתידנו! "

 


תמונות נבחרות מהכנס (צילומים: ישראל הררי)