המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 28/04/2021

מופעים שבוטלו בתקופת הקורונה: המועצה לצרכנות מציעה לתת ארכה של שלושה חודשים מיום הסרת ההגבלות למתן החזר כספי
בעקבות הופעות תרבות רבות שנדחו או בוטלו וצרכנים שלא קיבלו את כספם בחברה, התראיינה עו"ד אביטל פריזמנט בוטון מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות והציכה את הצעת הפשרה במקרה של אי מימוש שובר הזיכוי שניתן לצרכנים

 

מתוך 'יהיה בסדר', גל"צבמועצה לצרכנות התקבלו תלונות רבות של צרכנים שהלינו שבחלק מהחברות אין מענה ובקשתם לקבל החזר כספי לא נענית - הן במקרים שהצרכן ביקש החזר כספי בסמוך למועד המופע שבוטל והן במקרים שהצרכן ביקש החזר כספי בתום שנה לאחר שלא מימש את שובר הזיכוי. בנוסף, בחלק מהתלונות חברת הכרטיסים מסרה לצרכנים את שובר הזיכוי חודשים ארוכים לאחר מועד ביטול המופע ומסרבת להשיב לצרכן את כספו על אף שחלפה למעלה משנה מהמועד שבו היה ידוע שהמופע לא יתקיים. לאור התמשכות המשבר, המועצה סבורה כי פתרון מאוזן לשני הצדדים – הצרכן וחברת הכרטיסים - יהיה בהארכה קצרה של מועד ההשבה, כך שהצרכן יהיה זכאי להחזר כספי מלא במקרה של אי מימוש שובר הזיכוי בתוך 3 חודשים ממועד הסרת המגבלות.


עו"ד אביטל פריזמנט בוטון מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות התראיינה לתוכנית 'יהיה בסדר' בגל"צ ואמרה בשידור: "אנחנו מזהים תופעה רחבה והתקבלו אצלו תלונות רבות מאוד של צרכנים שקנו כרטיסים למופעים לפני משבר הקורונה והמופע כמו שאנחנו יודעים בוטל בעקבות הסגרים או ההגבלות שהיו. בינתיים הזמן עובר וחברות הכרטיסים לא מחזירה לצרכנים את הכסף, אלא רק מציעה להם לממש זיכוי או להמתין למועד אחר של ההופעה. ביולי 2020 משרד המשפטים פרסם המלצות שנוגעות להשפעות של המשבר על חוזים".

 

"בנוגע למופעים, ההמלצה היתה, בדומה להסדרים שהיו בחו"ל, כדאי לאמץ את ההסדר המשפטי הזמני שמקנה לצרכן שקנה כרטיס למופע שבוטל שובר זיכוי שיהיה תקף לשנה. במקרה שהצרכן לא יממש את שובר הזיכוי במהלך שנה - הוא יהיה זכאי להחזר כספי מלא. כפי שאנחנו יודעים, המשק אט אט נפתח ולכן בשלב הזה כפתרון מאוזן שלדעתנו יהיה נכון לשני הצדדים, אנחנו חושבים שצריך לתת הארכה קצרה של שלושה חודשים להחזר כספי שיתחיל ממועד הסרת המגבלות. חשוב לציין שמשרד המשפטים גם תומך בעמדה הזו. בפועל, לחברת הכרטיסים יינתן פרק זמן קצר נוסף של שלושה חודשים. המועצה לצרכנות תפעל כנגד כל חברה שלא תחזיר את הכסף במועד. המועצה מעודדת את פתיחת המשק, אבל לא על חשבון הצרכנים".

 

להנחיות לצרכנים לקבלת החזר כספי או שובר זיכוי לאחר ביטול או דחיית מופע לחצו כאן >>