המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 27/11/2019

תחקיר: ההבטחות למתנות חינם והתרגילים של חברות הסלולר
תלונות רבות מתקבלות מידי שנה על חברות הסלולר בגין הבטחות למתנות חינם, כמו טאבלט מתנה, אך לאחר קבלת המתנה, הצרכן מגלה שחוייב עליה. צפו בתחקיר ששודר בנושא חדשות 12 על סמך התלונות שהתקבלו במועצה לצרכנות

 

חולצות


תחקיר חדשות 12 חושף מבט מבפנים איך חברות הסלולר כובלות את הלקוחות. העדויות מראות שהנציגים מבטיחים מתנות בחינם או כחלק מחבילה, אבל בפועל מחייבים את הלקוח במאות ואף באלפי שקלים. חלק מהלקוחות הם קשישים או עולים חדשים שלא מודעים בכלל על מה הם אמורים לחתום. בתחקיר ששודר במהדורה המרכזית מודים עובדי החברות: "אין נציג שלא שיקר". ככל השאדם חסר הבנה טכנולוגית כך הסיכוי שמכרו לו טאבלט או ממיר מתקדם או חבילת גלישה שאין לו צורך בה. ואלו לא החברות המפוקפקות שמפילים תמימים בטלון - כאן מדובר בחברות הסלולר הגדולות.

 

ברגע שהצרכנים מבקשים לבטל את העסקה ולהחזיר את המוצרים - הם נתקלים בקשיים רבים. אם לא הסתכלתם בחשבונית והגעתם לבטל אחרי יותר משובעיים, נדיר שתצליחו. הנציגים מעידים כי המערכת כולה בנויה להכשיל כל אפשרות של ביטול עסקה: "כל ביטול עסקה של הנציג שמכר לאותו לקוח - מקזז את הבונוס. לכן מנסים לעשות הכל בשביל לא לבטל".

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום: "אנחנו רואים חברות לגיטימיות שפועלות בדרך לא לגיטימית. על החברות לחדד את הנהלים ולוודא שהתופעה הפסולה הזאת לא מתקיימת".

 

לצפיה בתחקיר ששודר במהדורה המרכזית בחדשות 12

 

 

אם אינכם מצליחים לצפות לחצו כאן >>