המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 27/10/2022

המועצה הישראלית לצרכנות מפרסמת אזהרה לציבור הצרכנים מרכישה באתר "מאסטר שופ"
למרות הבטחות החברה לצרכנים ולמועצה לצרכנות להסדיר את העניין ולהשיב לצרכנים את כספם במקרה של ביטול העסקה- הצרכנים מדווחים כי כספם לא מוחזר כמובטח וכמתחייב מהחוק

 

 

 

במועצה הישראלית לצרכנות התקבלו בתקופה קצרה תלונות רבות נגד חב' י. מאור פיננסים בע"מ המפעילה אתר סחר בשם "מאסטר שופ", בהן נטענות טענות דומות או זהות, המעלות חשש לכאורה להפרות של חוק הגנת הצרכן.

• תלונות על מועד אספקת המוצרים במרבית התלונות, הצרכנים מלינים כי על אף התחייבות החברה לאספקת המוצרים עד 14 ימי עסקים, בפועל זמן האספקה ארוך בהרבה, כאשר בחלק מהמקרים, המוצר כלל אינו מסופק לצרכן. צרכנים גם מתלוננים שלאחר רכישת מוצר ולאחר שהם יוזמים פנייה לחברה, כאשר המוצר לא הגיע, נמסר להם טלפונית שאין אותו כלל במלאי.


• תלונות על אי ביטול עסקת מכר מרחוק (עסקה מקוונת) - מתלונות הצרכנים עולה כי כאשר הם מבקשים לבטל את העסקה (למשל לאחר שהמוצר שהזמינו לא סופק במועד או לא סופק כלל), הם לא זכו לקבל את כספם בחזרה, למרות הבטחת החברה להשבתו ובחלק מהמקרים פנייתם לא נענתה כלל.


• תלונות על היעדר מענה -מתלונות רבות עולה גם קושי ליצור קשר עם החברה בכל האמצעים, דיגיטליים ואחרים (מיילים/ הודעות בפייסבוק, וואטסאפ), לעיתים המתנה של מספר שעות למענה אנושי בטלפון שבסופם הם נותרים ללא מענה.

למרות הבטחות החברה לצרכנים ולמועצה לצרכנות להסדיר את העניין ולהשיב לצרכנים את כספם במקרה של ביטול העסקה- הצרכנים מדווחים כי כספם לא מוחזר כמובטח וכמתחייב מהחוק.

צרכנים שפנו לבית המשפט לתביעות קטנות וזכו בתביעה אל מול החברה - מספרים כי החברה מתעלמת גם מפסיקת בית המשפט.

המועצה לצרכנות העבירה את המידע שברשותה למשטרת ישראל, ובשלב זה מוצאת המועצה לנכון להזהיר את ציבור הצרכנים מרכישה באתר "מאסטר שופ".