המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 27/01/2016

פרשת איקיוטק: ביהמ"ש דחה את בקשת החברה לעיכוב הליכים
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשת איקיוטק לדיון חוזר בבקשתה לעכב את הליכים בבקשה לאישור התובענה הייצוגית שהוגשה נגדה ונגד חברות הסלולאר והורה כי על הנתבעות להגיש את התגובה עד ליום 3.2.16

 

 

התפתחות נוספת בפרשת איקיוטק ובתובענה הייצוגית שהוגשה, בה מעורבת גם המועצה לצרכנות. בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשת איקיוטק לדיון חוזר בבקשתה לעכב את הליכים בבקשה לאישור התובענה הייצוגית שהוגשה נגדה ונגד חברות הסלולאר ביולי 2014, והורה כי על הנתבעות להגיש את התגובה לבקשת המועצה עד ליום 3.2.16, ביהמ"ש ציין כי שלא תינתן אורכה נוספת.

 

איקיוטק הגישה בקשה לעיון חוזר של החלטה קודמת מיום 19.11.15 המורה על הפסקת עיכוב ההליכים בשל הליכים פליליים נגדה, ודחה את טענת איקיוטק כי חומר החקירה נתפס על ידי המשטרה ואין ביכולתה להגיש את תגובתה.

 

בית המשפט דחה את הבקשה וקבע כי:

 

1. ככלל, קיום הליך פלילי אינו מצדיק כשלעצמו עיכוב של הליך אזרחי המתנהל באותו עניין, ובמקרה זה איקיוטק טענה כללית לגבי "היעדר חומר"  אינה מהווה בסיס לעיכוב ההליך האזרחי. בית המשפט חייב את איקיוטק בתשלום הוצאות משפט בסך 7,500 ₪.


2.  איקיוטק העלו פעם אחר פעם טענות שונות בבקשות העיכוב שהוגשו: ביולי 2015, טענו כי הן זקוקות למסמכים שנמצאים בידי חברות הסלולאר, בלעדיהם "לא יוכלו להתגונן כראוי" ובהמשך, הגישו איקיוטק וחברות הסלולאר בקשה מוסכמת לפיה איקיוטק מושכת את בקשתה לגילוי מסמכים וחברות הסלולאר פטורות מהגשת תגובה לבקשה לגילוי מסמכים. כב' השופטת נחליאלי חיאט ציינה כי "דברים אלה מתיישבים עם מסקנתי כי המבקשים [איקיוטק ]לא הראו כי פעלו בשקידה סבירה כדי לאסוף את החומר שהם סבורים כי הוא נחוץ להם לשם הגנתם מפני הבקשה לאישור והתרשמתי כי התנהלות זו אף גובלת בהמנעות מאיסוף החומר, ככל שהוא נחוץ".

 

לקריאת ההחלטה המלאה לחצו כאן >>