המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 23/06/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: מחירי הטואלטיקה וההיגיינה ממשיכים לזנק, למרות הקורונה
מהבדיקה עולה כי בשלושה חודשים בלבד נרשמה עלייה ממוצעת של 4.8 אחוזים כשחלק מהמוצרים זינקו בעשרות אחוזים. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "לא יעלה על הדעת להיתקל במחירים מופקעים כאלו, על אף שהקורונה עוד לא מאחורינו"

 

מחירי הטואלטיקה והתמרוקים היו גבוהים ועלו עוד יותר במשבר הקורונה. כך עולה מהשוואת מחירים נרחבת שערכו המועצה הישראלית לצרכנות ומשרד הכלכלה. את הבדיקה ערכנו עבור 100 מוצרים זהים בשני טווחי זמן בפער של שלושה חודשים: ה-14 למרץ וה-14 ביוני. העלייה בין מרץ ליוני עמדה בממוצע על 4.8%. המוצרים שנבדקו היו בין השאר: מטליות לחות, טישו, סבון נוזלי, שמפו לשיער, כפפות לטקס, תרסיס מנקה ומחטא, ג'ל אלכוהול ועוד. את הבדיקה ערכנו באמצעות אתר פרייסז במאות סניפים של עשרות רשתות. את הרשימה המלאה ניתן למצוא בקישור זה >>

 

בטבלה שלפניכם ריכזנו את מחירי המוצרים בהם נרשמה העליה המשמעותית ביותר.

 

 

כפי שניתן להתרשם מטבלה,  הפער הגדול ביותר שמצאנו היה 60.4% במוצר מטליות לחות לניקוי כללי אנטיבקטריאלי סאנדיי 50 יחידות. גם במוצרים טישו דו שכבתי לבן בניילון לייף 5 * 100 יחידות, כפפות לטקס אקסטרה לארג' הנמל 100 יחידות, סבון נוזלי לידיים כחול קלין דיי פרש לייף 3 * 500 מ"ל וסבון נוזלי לידיים בלוסום קלין דיי לייף 3 * 500 מ"ל נרשמו פערים של מעל ל-30 אחוזים.


מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, הגיב לממצאים: "אין ספק שגם מבחינה כלכלית, אני חושב שבעלי החנויות נוקטים בפעולה ההפוכה. הרי למעשה שרשרת האספקה לסוחרים עובדת כתקנה. חברות הייבוא המשלוח הבין לאומי קרסו ולכן אנחנו מוצאים מצב שהוא מצב חלומי לכל אותם רשתות וקמעונאים שהציבור הישראלי חוזר לקנות בארץ. כבר לא נוסעים לחו"ל, לא יכולים לעבור בדיוטי פרי ולקנות תמרוקים בהנחה. זו הזדמנות נהדרת לאותן רשתות שרוצות לרכוש את האמון של הצרכנים להוריד מחירים דווקא ולעבוד על מתח מחירים נמוך. מה שאנחנו רואים בשטח, שהם לא מורידים מחירים בהגזמה, ואנחנו מדברים על מחירים שקפצו בעשרות ומאות אחוזים וישנן מוצרים שהמחיר קפץ אפילו פי אלף! מסיכה שעלתה 25 אגורות עולה היום 25 שקלים. בשל כך, אנחנו שולחים את האנשים שלנו עם עין פקוחה ומציפים את הנושא הזה בכל מקום. יחד עם זאת, אנחנו מצפים משר הכלכלה החדש שיירתם גם כן לסיפור החברתי הזה. לא יעלה על הדעת שהקורונה לא מאחורינו. ההורים נדרשים לשלוח את הילדים עם האלקוג'ל והמסיכות ולראות מחירים מופקעים - זה לא יעלה על הדעת".

 

לצפיה בראיון עם מנכ"ל המועצה לצרכנות מתוך התוכנית 'סוגרים חשבון' בערץ 3 בהוט