המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 22/01/2020

המועצה לצרכנות ממליצה לפעול בזהירות רבה בעת ביצוע השוואת מחירי מלונות דרך אתר 'טריווגו'
בעקבות פסק דין שניתן באוסטרליה לפיו חברת 'טריווגו' הטתה את המחירים לטובתה על חשבון הצרכנים, עולה חשש כי האתר פועל גם בישראל על פי אותו מודל עסקי. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "האתר למעשה אינו אתר להשוואת מחירים אלא אתר לקידום בתי מלון לפי תשלום"

 


עד כמה אפשר לסמוך על אתרי השוואות המחירים? בית משפט באוסטרליה פסק שחברת 'טריווגו' הטתה את המחירים לטובתה על חשבון הצרכנים. אז האם מאחורי ההתחייבות בפרסומות לאתר עבורכם את האופציות הזולות ביותר ללינה במלון מסתתרת הבטחת שווא שגורמת לנו לשלם דווקא יותר? על פי פסיקת בית המשפט באוסטרליה זה בדיוק מה שקורה. בית המשפט הפדרלי קבע ש'טריווגו' הגרמנית הטתה את תוצאות החיפוש של מלונות ב-66 אחוזים מהמקרים וגרמה למשתמשים להזמין חדרים על פי העמלה שקיבלה חברת 'טריווגו' בעצמה.

 

לפי בדיקת מומחי בית המשפט 'טריווגו' מטה את תוצאות החיפוש לטובת האתרים שמשלמים לה, גם אם הם אינם הזולים ביותר. היא משווה את החדרים הבסיסיים המוצעים בהם להשכרה לחדרים משודרגים במלונות אחרים. וכך הלקוח פוגש מצב שווא בטבלת נשוואת המחירים.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, הגיב לממצאים: "אנחנו במועצה לצרכנות נדהמנו לראות את הפרסומים אודות פסק הדין שניתן באוסטרליה אנחנו קוראים לציבור הצרכנים לפעול בזהירות רבה. האתר למעשה אינו אתר להשוואת מחירים אלא אתר לקידום בתי מלון לפי תשלום. זהו אתר שאמור להיות אתר אובייקטיבי שאמור לתת לך שירות אמין של השוואת מחירים וכל התוכנית העסקית שלו למעשה שגויה ובנויה על הטעיית צרכנים לכאורה. הואיל והאתר הזה פעיל גם בישראל, אנחנו במועצה נבדוק את היכולות שלנו לפעול כנגד הטעיית הצרכנים בעניין הזה"

 

לצפיה בכתבה בנושא מתוך חדשות 13 (החל מ-1:01:18) לחצו כאן >>