המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 18/03/2021

תלונות בנוגע לאחריות מורחבת על מוצרי חשמל - כך יבואניות מוצרי החשמל בורחות מאחריות
מבדיקת 'תכנית חסכון' עולה כי האחריות המורחבת שמעניקות חברות מוצרי החשמל לא תמיד מכסה את התיקון. המועצה לצרכנות: "אילו היינו רואים את התקנונים מלכתחילה היינו מבינים שאנחנו קונים משהו שאין מאחוריו הרבה"

 

מתוך תכנית חסכון, קשת 12אם קניתם מוצר חשמלי, סביר מאוד להניח שקיבלתם גם הצעה להגדיל או להאריך את האחריות בתוספת של כמה מאות שקלים, כך שאם המוצר יתקלקל - אתם בודאי שתקבלו שירות על פי האחריות שרכשתם. במועצה לצרכנות מתקבלות תלונות רבות בנושא שירות ואחריות על מוצרי חשמל כשמרבית התלונות הן על כך שרק אחרי שהמוצר מתקלקל מסתבר שהאחריות המורחבת שרכשנו לא מכסה או בתוספת תשלום נוסף.

 

מבדיקת תוכנית חסכון בקשת 12 עולה כי האחריות המורחבת היא לא תמיד האחריות המלאה על המוצר. זאת ועוד, ההסכמים של חלק מהחברות נותנות האחריות הם הסכמים ארוכים ומייגעים.

 

עו"ד הדס יעקובסון ארדור מהמועצה לצרכנות מנסה לענות על השאלה הפשוטה: איך יכול לקרות מצב שבו מבטיחים לנו כל כך הרבה דברים בחנות, אבל הלכה למעשה בתקנונים הכל נראה אחרת? עו"ד יעקובסון: "אז קודם כל מסתבר שיכול לקרות מצב כזה וזה נובע בעיקר מזה שאת התקנונים בדרך כלל לא חושפים בפנינובעת הרכישה של השירות. אילו היינו רואים את התקנונים מלכתחילה היינו מבינים שאנחנו קונים משהו שאין מאחוריו הרבה. אנחנו בעצם קונים איזשהו הסכם שנותן לנו אולי תחושה טובה ואיזו תחושת בטחון במוצר ותחושה שאנחנו בטוחים לתקופה ארוכה, אבל בפועל אין מאחורי זה הרבה".

 

במועצה לצרכנות מזכירים  כי בתקופת האחריות, על היצרן לתקן מוצר בתוך עשרה ימי עסקים מהיום שבו נמסר המכשיר למעבדה. במקרה של סירוב לתקן את המכשיר בתקופת האחריות בתקופה שנקבעה, בית המשפט רשאי לפסוק לטובת הצרכן פיצוי ללא הוכחת נזק בסכום של עד 10,000 ₪. לכן, מומלץ להעלות את הטענות על הכתב ולתאר את השתלשלות העניינים מול החברה.

 

למידע נוסף אודות אחריות ושירות לאחר מכירה לחצו כאן >>