המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 16/07/2020

המועצה לצרכנות הצטרפה לתביעה ייצוגית כנגד חברת "אפיקים"
התביעה כנגד החברה המשווקת מטהרי מים, הוגשה בגין סירוב ביטול עסקה והטעיה על כך שניתן להשתמש במכשיר בשבת

 

המועצה הישראלית לצרכנות הגישה בקשה להצטרף כ"ידיד בית משפט" לבקשה לתביעה ייצוגית המתנהלת בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד חברת א.ש. שיווק מערכות בע"מ, הפועלת תחת השם המסחרי "אפיקים". המבקשים מיוצגים על ידי עו"ד אדי בליטשטיין. (ת"צ 39414-03-19 פוקס ואח' נ' א.ש. שיווק מערכות בע"מ)/


לפי הנטען בבקשה, חברת אפיקים מטעה את הצרכנים שומרי שבת בעת שיווק של ברי מים המוצגים על ידה כ"כשרים" ומותרים לשימוש בשבת, ולגבי האפשרות לשתות מים מסוננים חמים וקרים במהלך השבת, כאשר בפועל, אישורי הכשרות כבר אינם בתוקף ובנוסף כוללים תנאים לצורך קבלת הכשרות. התוצאה היא שמי שעושה שימוש במכשיר בשבת ללא ברז עוקף סננים - למעשה מחלל שבת מבלי שהוא מודע לכך, ומי שכן עושה שימוש בברז עוקף סננים שותה מים מי ברז לא מסוננים, מבלי שהוא מודע לכך.


עוד נטען כי חברת אפיקים מסרבת לבטל עסקאות מכר מרחוק ועסקאות רוכלות בניגוד לקבוע בחוק הגנת הצרכן בטענה שגויה שהעסקה איננה ניתנת לביטול בשל חיבור מטהר המים לחשמל.
במועצה הישראלית לצרכנות הצטברו נגד החברה למעלה מ– 470 תלונות המעלות חשש להפרות שיטתיות של חוק הגנת הצרכן, אשר יש בהן כדי להצביע לכאורה על קבוצה גדולה של צרכנים שנפגעו ממדיניות החברה, כמתואר בבקשה.


לאור כך, בקשה המועצה להצטרף להליך כדי להביא בפני בית המשפט את המידע שבידיה ואת עמדתה בדבר החשש למדיניות מפרה של אפיקים. בתלונות נטען כי אפיקים אינה מוסרת חוזה או טופס גילוי נאות, כנדרש על פי החוק, המפרט את תנאי העסקה, ומידע על דמי הביטול ומחיר הסננים עבורם יש לשלם במקרה של ביטול עסקה. עוד נטען בתלונת כי אפיקים מסרבת לבטל עסקאות מכר מרחוק ועסקאות רוכלות בטענה שמטהר המים חובר לחשמל כאשר על פי החוק, במקרה של ביטול עסקה ברוכלות ועסקת מכר מרחוק ניתן לבטל את העסקה גם אם המכשיר חובר לחשמל בניגוד לתנאים הקבועים בתקנות ביטול עסקה שחלות על עסקאות פרונטאליות בלבד. כן התקבלו תלונות בה נטען כח הצרכנים הוטעו משום שהמכשירים מוצגים כ"כשרים", כאשר בפועל, החברה לא מתקינה חיבור עקיף למים כנדרש.


עופר מרום, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות: "לאור היקף התלונות ברור כי לא מדובר בתופעה שולית, או בכשל נקודתי וקיים חשש להפרות שיטתיות על חוק הגנת הצרכן. המועצה פנתה לאפיקים במרס 2020 אולם לא התקבל מענה, והבקשה לאישור תובענה הייצוגית היא הדרך היעילה וההוגנת ביותר לאכיפת הדין על מנת לסייע לכל הצרכנים אשר נפגעו באותן נסיבות, לקבל את הסעד המגיע להם. מייד עם הגשת הבקשה בית המשפט נתן החלטה לפיה על הצדדים להגיש את תגובתם עד ה-20 ביולי 2020."

 

לצפיה בבקשה שהוגשה לחצו כאן >>