המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2008

ארכיון כתבות 2008

תאריך: 16/07/2008

סעיף עליית מחירים חד צדדית בתוך חוזה התקשרות עם חברות סלולר מעלה לצוותי הצרכנות הפעילה את הסעיף

מחאה סלולרית כלל ארצית של הצוותים באוניברסיטאות ברחבי הארץ
בחוזי ההתקשרות עם חברות הסלולר מופיע סעיף שמאפשר לחברות הסלולר  להעלות את המחירים  באופן חד צדדי במהלך תקופת התחיבות, לפי  שיקול  דעתן בלבד.
כל ניסיון להשתחרר מן העסקה כרוך בתשלומי יציאה גבוהים, ולפיכך הצרכנים למעשה נתונים לחסדי חברות הסלולר.

מחאה כנגד מדיניות חוזה אחיד ומילכוד ע"י קנסות יציאה


צוותי הצרכנות הפעילה של המועצה הישראלית לצרכנות  ארגנו היום,  15/7/08 בצהריים, מחאה ארצית במוסדות להשכלה גבוהה (באוניברסיטת תל-אביב, באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע, ובטכניון). במהלך המחאה התקשרו כולם בו זמנית, אל מוקדי השירות של חברות הסלולר (סלקום: 123*, אורנג': 054*, פלאפון: 166*),   כשכל אחד צלצל לחברה שלו, מחו בפני נציג השירות על הסעיף, ודרשו את ביטולו.
במועצה לצרכנות מציינים כי גם משרד התקשורת מודע לחוסר הצדק בקיומו של סעיף זה  בחוזה האחיד של חברות הסלולר, ופתחו שם בהליך של שימוע במטרה לבחון את ביטולו.
מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג  רואה חשיבות בהבעת מחאה ציבורית על ידי הצרכנים. צריך להזכיר לחברות הסלולר, טוען עו"ד פלג, כמו גם לחברות מסחריות בכלל, כי התנהלות מסחרית צריכה להתקיים על בסיס של הגינות הדדית.
מחאת הסטודנטים בנושא זה, מציין מנכ"ל המועצה, היא צעד חריג שיש לברך עליו,  שכן הוא מבטא ערנות לעוולות צרכניות ונכונות לפעול נגדן בצורה מאורגנת. זו אחת ממטרות פעולתם של צוותי הצרכנות הפעילה של המועצה לצרכנות .