המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 15/12/2021

המועצה לצרכנות מתכוונת להגיש תביעה ייצוגית נגד הבנקים בגין עמלות כפולות בכספומטים הפרטיים
בעקבות דיון בוועדת הכלכלה בראשות ח"כ מיכאל ביטון תגיש המועצה הישראלית לצרכנות תביעה ייצוגית נגד הבנקים בגין עמלות כפולות בכספומטים הפרטיים. עופר פיינשטיין מנכ״ל המועצה לצרכנות: "הסגירה הסיטונאית של סניפי בנקים פוגעת קשות בצרכנים המוחלשים

 

מתוך תוכנית חסכון, קשת 12

 

בהמשך לחשיפתה של שרון קנובליך‎‏ כתבת תוכנית חיסכון אודות העמלות הכפולות שהציבור הישראלי משלם בעת השימוש בכספומטים פרטיים (שפריסתם עלתה במאות אחוזים בשנים האחרונות) ערכה ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון דיון מהיר בנושא עמלות הכספומטים הפרטיים ובפגיעה באזרחים הוותיקים כתוצאה מסגירת סניפי בנקים. בדיון לא התקבלו תשובות שהניחו את דעת היו"ר ביטון ואת חברי הכנסת שלקחו חלק בדיון. היו"ר ביטון מתח ביקורת על בנק ישראל, רשות התחרות ורשות שוק ההון שהסירו אחריות בנושא העמלות הכפולות בכספומטים הפרטיים. והודיע כי דיון המשך בנושא יתקיים בתוך חודש וחצי בדרישה לנוכחות שר האוצר אביגדור ליברמן והשרה לשוויון חברתי מירב כהן.

 

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ מיכאל ביטון: "עמלות הכספומטים הכפולות הן לא פחות מעוולה ויתרה מכך- מדובר בעוולה קשה בעבור האוכלוסיות המוחלשות בישראל. דווקא אלה המתקיימים מקצבת זקנה או הבטחת הכנסה דלה, דווקא מי שבוחרים להתנהל במזומן על מנת לשלוט בהוצאותיהם עשויים להוציא 5% מסך ההוצא החודשית בעבור עמלות הכספומטים. לא ייתכן שבנק ישראל לא בולם את סגירת סניפי הבנקים ואף מאשר אותם ללא בקרה על מענה חליפי ראוי לציבור. לאחר סגירת סניף שכזה כמו פטריות לאחר הגשם צצים כספומטים פרטיים שפשוט עושקים את הציבור."

 

עופר פיינשטיין מנכ״ל המועצה לצרכנות: "הסגירה הסיטונאית של סניפי בנקים פוגעת קשות בצרכנים המוחלשים. הצבת מכשירי בנק אוטומטיים פרטיים אינה פותרת הבעיה. על כל זה גביית עמלה בנקאית בגין שירותים חיצוניים אלו מהווה הטעיה ברורה של הציבור, הסבור כי די בעמלות המופקעות שגובות החברות הפרטיות בעלות המכשירים. המועצה לצרכנות תגיש תביעה ייצוגית בעניין."