המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 14/05/2019

תחקיר: החברות שמבטיחות להגדיל את סיכויי הזכיה לגרין קארד תמורת אלפי שקלים
במועצה הישראלית לצרכנות מתקבלות מידי שנה עשרות תלונות נגד חברות פרטיות המבטיחות לצרכנים להגדיל את סיכויי הזכיה לגרין קארד תמורת אלפי שקלים, אולם בפועל מתברר שלא ניתן להגדיל את הסיכוי. צפו בכתבת התחקיר ששודרה בתוכנית ברקוד בחדשות 13 בשיתוף המועצה לצרכנות

 

חולצות


במועצה לצרכנות מתקבלות מעת לעת תלונות צרכנים אשר התפתו לשלם סכומים גבוהים תמורת שירותי "סיוע" להשתתפות בהגרת ה-greencard, כאשר בפועל השתתפות בהגרלה היא חינמית ואין כל דרך להגדיל את סיכויי הזכייה משום שההגרלה היא באמצעות תוכנת מחשב. התופעה מוכרת אף בארצות הברית שם ה-FTC (רשות ממשלתית להגנת הצרכן) מפרסמת מעת לעת הודעות אזהרה לציבור. הכתובת היחידה להגשת טופס השתתפות בהגרלת ה-greencard היא  באתר הרשמי של הרשויות הקונסולריות בארה"ב: dvlottery.state.gov.

 

אם זכיתם בהגרלה, שגרירות ארה"ב תזמין אתכם לקבל את ה-greencard  ורק אז תתבקשו לשלם אגרה. המדינה מעולם לא מבקשת תשלום מראש.אם ראיתם פרסומת בפייסבוק כדי לפתות אתכם לשלם עבור שירותי סיוע בהגשת טופס השתתפות, הבטיחו לכם שירות להגדלת סיכויי הזכייה, דרשו מכם לשלם כסף עבור סיוע בהגשת טופס השתתפות בהגרלה או אם קבילתם הודעה לפיה זכיתם בהגרלה ויש לשלם סכום כסף מראש כדי להתקבל את ה-greencard – קיים חדש שמדובר בהונאה.

 

עופר מרום, מנכ"ל בפועל המועצה לצרכנות: "החברות הללו חוששות מפניות רשמיות של המועצה לצרכנות ואנחנו רואים שיתוף פעולה מצד החברות בהחזרת התשלומים לעיתים. אנחנו נעשה כל מה שניתן כדי לסייע לצרכנים"

 

צפו בכתבת התחקיר ששודרה בתוכנית 'ברקוד' ברשת 13

 

 

אם אינם מצליחים לצפות בכתבה לחצו כאן >>הגינות בצרכנות

 
פורום המועצה לצרכנות