המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 13/12/2020

תלונות צרכנים כנגד 'איוונטים' בעקבות ביטול הופעת הזמר ניק קייב
מתלונות רבות שהגיעו לידי המועצה לצרכנות, חברת 'איוונטים' מציעה לצרכנים וואצ'ר בלבד ל-18 חודשים בגין ההופעה שבוטלה, אבל לא החזר כספי. המועצה לצרכנות: "החברה עושה דין לעצמה. היא מחוייבת להחזיר לצרכנים את כספם בתום 12 חודשים"

 

צרכנים רבים שרכשו כרטיסים להופעתו של הזמר ניק קייב התאכזבו לגלות שההופעה לא נדחתה, אלא בוטלה לחלוטין. הצרכנים שפנו לחברת 'איוונטים' ממנה רכשו את הכרטיסים, קיבלו הודעה כי החברה מעניקה להם רק וואצ'ר לתקופה של 18 חודשים למימוש עתידי להופעות אחרות, אולם כלל לא מוכנה להעניק להם החזר כספי.

 

בתוכנית 'איפה הכסף' ב-103FM התראיין אבי - צרכן שרכש כרטיסים במעל ל-700 ש"ח והלין על הפשרה המוצעת:  "אני לא יודע אילו הופעות יהיו, אם זה יתאים לי, איך תהיה ההתמודדות שלהם עם ערך הכרטיס של ההופעה שאני ארצה לקנות".

 

עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמועצה לצרכנות הסבירה את הטעמים המשפטיים בסוגייה: "יש לי אמפתיה למצוקת מארגני המופעים, הסיטואציה שלהם באמת לא פשוטה, וחמורה מאוד. יחד עם זאת, את הפתרון המדינה צריכה לספק ולא הצרכנים. משרד המשפטים הציג מתווה – זיכוי ל-12 חודשים אבל בתום אותם 12 חודשים מתחייב אותו מארגן מופע להשיב את הכספים במלואם. הוראות הדין מאוד ברורות. לא קיבלתי שירות? אני מקבל את הכסף שלי בחזרה. אין כאן המצאה חדשה. חברת איוונטים עשתה דין לעצמה. הפכה את זה ל-18 חודש. אם צרכן מוכן לזרום עם העניין ולהמתין אנחנו מברכים על כל פשרה, אבל אדם שצריך את הכסף ולא מעוניין להשתמש בזה - זכאי לפעול ולקבל את כספו בחזרה בתום 12 חודשים".

 

המועצה לצרכנות מפרסמת מכתב להורדה ושליחה לבית העסק במקרה של ביטול או דחיית מופע. במידה והמועד החדש שנקבע אינו מתאים לכם (או אם לא נקבע מועד כלל), באפשרותכם לבקש לקבל שובר זיכוי בגובה מחיר הכרטיס ששולם למימוש לרכישת מופע לבחירתכם, התקף ל - 12 החודשים הקרובים. כמו כן, במקרה של אי מימוש השובר במהלך 12 חודשים, ניתן יהיה לבקש לקבל חזרה את התמורה באופן אוטומטי, ללא צורך בפניה נוספת. למידע נוסף ולהורדת המכתב לחצו כאן >>

 

להאזנה מתוך  'איפה הכסף' ב-103FM