המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 13/06/2021

בדיקת המועצה לצרכנות לכבוד היורו: היכן סל הנשנושים המשתלם ביותר?
המועצה לצרכנות הרכיבה סל ייעודי המתאים למשחקי היורו הכולל נשנושים, פיצוחים, שתיה, פיצות ועוד ומצאה פערים גדולים של מאות אחוזים בין הרשתות השונות עבור אותם מוצרים בדיוק

 

 

אליפות אירופה בכדורגל, יורו 2020, יצאה לדרך והמוני הצופים שיושבים מול המסך, זקוקים גם לנשנושים תוך כדי הצפיה, בעיקר אם הם מארחים חברים ובני משפחה. לצורך כך, המועצה לצרכנות ערכה סל מיוחד של מוצרים המתאימים לצפיה במשחקי הכדורגל. הסל מכיל: אבטיח ומלון במשקל, אגוזי קשיו, חטיף תירס, בוטנים מטוגנים, בייגלה, ביסלי, במבה, בירות, פופקורן, גרעינים שחורים, פיסטוקים קלוים, פיצה פיצה משפחתית, קבוקים, קוקה קולה, שקדים קלויים תפוציפס ועוד. את הבדיקה ערכנו באמצעות פרייסז בין עשרות רשתות שיווק כשהמחיר המוצג הוא המחיר הממוצע.

 

לצפיה בכתבבה בנושא מתוך ערוץ 20

 

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה מטה, הפער הגדול ביותר שמצאנו היה במחיר האבטיח במשקל. בעוד שברשת שוק העיר הוא נמכר במחיר של 1.5 ש"ח לק"ג, ברשת טיב טעם בסיטי הוא נמכר בעלות 8.3 ש"ח לק"ג - פער של 459 אחוז. פער גדול מצאנו גם במוצר בירה לאגר כהה 4.9% בבקבוק גולדסטאר 6 * 330 מ"ל. בעוד שברשת מגה מרקט הוא נמכר בעלות של 15 ש"ח, ברשת מיני סופר אלונית הוא נמכר בעלות 39.7 ש"ח, פער של 165 אחוז. דוגמא נוספת היא במוצר ביסלי חטיף חיטה בטעם גריל אסם 200 גרם. בעוד שברשתות יש בשכונה ויש חסד הוא נמכר בעלות 5.5 ש"ח, ברשת מיני סופר אלונית הוא יעלה 11.9 ש"ח, פער של 116%.

 

פיצה משפחתית 100% גבינה מעדנות 500 גרם הוא מוצר מבוקש מאוד בעת צפיה במשחקי כדורגל. ברשתות רמי לוי בשכונה ושוויצריה הקטנה היא תעלה לכם 15.9 ש"ח בלבד. גם יוחננוף תמצאו אותה במחיר זול של 16.2 ש"ח וברשת מגה מרקט במחיר של 16.9 ש"ח. יחד עם זאת, ברשתות שופרסל שלי, מגה בעיר ו-AM:PM היא כבר תעלה כ-25 ש"ח, פערים של כ-60 אחוזים.

 

המועצה לצרכנות ממליצה לצרכנים להשוות מחירים על מנת ליהנות ממשחקי היורו במחירים שפויים לכל כיס. צפיה מהנה לכולם.

 

בדיקת מחירי סל יורו (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)


סייגים והערות לבדיקה :          
* הנתונים המוצגים הם נתוני ממוצע ללא מבצעי אשראי לתאריך 8.6.2021     
* הדו"ח הופק בתאריך 8.6.2021- מתוך מאגר המחירים באמצעות פלטפורמת השוואת המחירים של פרייסז    
* המחירים אלו מחירי ממוצע  ללא מבצעי אשראי הכוללים את כל המבצעים ללא מבצעי אשראי ברשתות בין התאריכים הנ"ל 
* הנתונים מתייחסים למחירים בלבד כפי שהועלו ע"י הרשתות ולא לשום קריטריון אחר
* הנתונים אינם כוללים את כלל הרשתות והסניפים בארץ
* ט.ל.ח