המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 12/03/2023

המועצה לצרכנות השיגה פיצוי ללקוחות איי דיגיטל בסך 2.4 מיליון ₪ : היכנסו לבדוק האם הנכם זכאים לפיצוי
בית המשפט המחוזי אישר הסכם פשרה בתובענה ייצוגית שהגישה המועצה הישראלית לצרכנות כנגד אייקון גרופ ואיי דיגיטל – יבואנית מכשירים מתוצרת חברת אפל. על פי הסדר הפשרה, הנתבעות יפצו את הצרכנים שנפגעו בסכום של 2.4 מיליון ₪. בדקו את זכאותכם

 

 

המועצה לצרכנות הגישה תובענה ייצוגית נגד איי דיגיטל בעקבות תלונות צרכנים בהן נמסר כי במקרה של תקלה באייפד ואייפוד, לא ניתנה ללקוחות החברה אפשרות לרכוש חלקי חילוף והם נדרשו לרכוש "ערכת חלקי חילוף" – מכשיר חדש בעלות של עד 75% ממחיר המוצר המקורי, במקום לתקן את התקלה.


בנוסף, לאחר אישור התובענה כייצוגית, הצדדים הגיעו להסכם פשרה שאושר על ידי בית המשפט בינואר 2023
 
למי מגיע פיצוי?

 

במסגרת הסכם הפשרה שאושר על ידי בית המשפט, נקבע כי איי דיגיטל תפצה את הצרכנים שנכללים בקבוצה בסכום כולל של 2,400,000 ₪, בשני שלבים:

 

-בשלב הראשון, יפוצו צרכנים שמכשירם התקלקל והם רכשו מכשיר חלופי בתוך שנתיים ממועד רכישת המכשיר (משנת 2007 ועד ליום19.1.2023), יפוצו בסכום של 70 עד 1,050 ש"ח, בהתאם לסוג המכשיר ולמועד הרכישה. צרכנים שרכשו מכשיר חלופי אמורים לקבל קישור בהודעה אישית מהממונה על יישום הסכם הפשרה.

 

-בשלב השני, יפוצו צרכנים שמכשירם התקלקל בשנתיים שלאחר הרכישה (משנת 2007 ועד ליום19.1.2023), ולא רכשו מכשיר חלופי, יפוצו גם הם בהתאם לסוג המכשיר שנרכש. סכום הפיצוי יחולק בין הצרכנים בהתאם לסכום שנותר אחרי חלוקת הפיצוי לקבוצה הראשונה.


המועד האחרון למילוי ומשלוח הטופס הוא ביום 1.5.2023.


מידע אודות אופן ההשתתפות בהסדר נמצא בכתובת האינטרנט:


https://www.idigital.co.il/articles/hesder