המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2008

ארכיון כתבות 2008

תאריך: 12/03/2008

אלפי תלמידים משתתפים בתוכנית "חינוך לצרכנות נבונה" בבתי הספר ברחבי הארץ.
שיתוף פעולה בין משרד החינוך, משרד התמ"ת,  והמועצה הישראלית לצרכנות

לקראת יום הצרכן הבינלאומי, המצוין בתאריך 15 למרץ, ממשיכים משרד החינוך, משרד התמ"ת  והמועצה הישראלית לצרכנות בשיתוף פעולה להגברת המודעות בקרב תלמידים לצרכנות נבונה, כדרך להקנות לתלמידים מיומנויות שיסיעו להם להשתלב בחיים המודרניים כצרכנים נבונים ופעילים.
במסגרת שיתוף הפעולה, הופקה כרזה הסברתית המיועדת לכל החטיבות העליונות בבתי הספר, תחת הסיסמא "אל תמהרו להכניס את היד לכיס",  המחדדת את המודעות הצרכנית ומציבה את המועצה לצרכנות ככתובת להפניית תלונותיהם של התלמידים במקרים בהם נתקלים בעוולות צרכניות.
במכתב עליו חתומים שרת החינוך – פרופ' יולי תמיר, סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת – מר אלי ישי, ומנכ"ל המועצה לצרכנות – עו"ד אהוד פלג, מודגשת החשיבות בסיוע לתלמידים להיות שותפים בקביעת הנורמות הציבוריות והמאבק על מימוש זכויותיהם הצרכניות.
עוד נכתב כי כחברה דמוקרטית אנו מעוניינים לטפח אזרחים המודעים לזכויותיהם וחופשיים לבצע את בחירותיהם באחריות ובתבונה. אם התלמידים יכירו את זכויותיהם כצרכנים ויעמדו על מימושן, יוכלו לצמצם את הפגיעה בהם, ואז נוכל לטפח מחד דור של צרכנים המבינים את חשיבות הצרכנות האחראית, ומאידך דור של סוחרים הגונים ובעלי מסורת שירות טובה. צרכנים אחראים הם בסופו של דבר גם אזרחים אחראיים".
במסגרת שיתוף הפעולה תקיים מערכת החינוך ומשרד התמ"ת פעילות בנושא התנהגות צרכנית נבונה. במהלך הפעילות  בוחנים התלמידים את עצמם בשאלון הבודק את רמת המודעות הצרכנית ובמסגרת פעילות קבוצתית דנים התלמידים באירועים צרכניים ובדרכי ההתמודדות עם סוגיות צרכניות נתונות, ובהצגת זכויות הצרכנים ועצות למימושן. בנוסף, מעלים התלמידים הצעות לכללי התנהגות צרכנית ומכינים את "מגילת הכללים הצרכניים". 
מערך מיוחד הוכן בשפה הערבית לבתי הספר במגזר הערבי, בשיתוף עם מר עבדאללה חטיב, ראש האגף לחינוך ערבי במשרד החינוך.