המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 11/10/2020

המועצה לצרכנות מזהירה מפני חשש להונאה חמורה - ניסיון לפישינג של אתר למכירת צעצועים
המועצה לצרכנות מזהירה את הציבור מפני ניסיון לפישינג על ידי אתר FUNCHIK.CO.IL – פאן שיק - כדי להוציא מהצרכנים את פרטי האשראי שלהם ואת הקוד הסודי, במטרה להוציא כספים במרמה

 

מתוך 'הכל כלול', רשת 13


המועצה לצרכנות מזהירה את הציבור מפני ניסיון לפישינג על ידי אתר FUNCHIK.CO.IL – פאן שיק - כדי להוציא מהצרכנים את פרטי האשראי שלהם ואת הקוד הסודי, במטרה להוציא כספים במרמה. הצרכנים מוסרים כי חויבו באלפי ₪ ללא ידיעתם וללא הסכמתם. המועצה לצרכנות מזהירה את הציבור שלא להיכנס לאתר הנ"ל ולא למסור את הקוד הסודי שבגב הכרטיס לאף גורם.


בימים האחרונים התקבלו המועצה לצרכנות תלונות צרכנים שמסרו כי הם רכשו צעצועים (לגו) באתר FUNCHIK.CO.IL – פאן שיק – וזמן קצר לאחר מכן נציג האתר פונה לצרכן בווטסאפ ומבקש את המספר הסודי של כרטיס אהאשראי כשאין כל צורך בקוד הסודי כדי לבצע עסקה באינטרנט.

 באחד המקרים הצרכנית מסרה כי ביצעה את הרכישה באתר אולם לא קבלה את החשבונית ואת המוצרים שרכשה. בעקבות כך, הצרכנית התקשרה לחברת אשראי כדי לבטל את העסקה בשל כשל תמורה, שם נמסר לה שהעיסקה מסומנת כחשודה והוגשה תלונה במשטרה ב 13.09 על הונאה וגניבה, מס' תיק במשטרה 597586/2020.


המועצה מזהירה שאין למסור את הקוד הסודי לאף גורם. כידוע, לכל כרטיס אשראי מונפק קוד סודי הייחודי לו ומשמש כאמצעי אבטחה נוסף בביצוע פעולות במכשירי הבנק האוטומטיים, ובביצוע רכישות בבתי עסק בארץ ובחו"ל. אולם אין כל צורך בקוד הסודי כדי לבצע עסקה באינטרנט.


מכאן כי דרישת האתר למסור את הקוד הסודי ל"אימות" כביכול, מעלה חשש להונאה חמורה.
צרכנים שמסרו את הקוד הסודי תוך הטעיה כאמור חייבים לפנות לחברת האשראי כדי לבטל את כרטיס האשראי בדחיפות, ולבצע הליך הכחשת עסקה, בהודעה בכתב, לגבי חיובים שבוצעו ללא ידיעתם וללא הסכמתם.