המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 11/06/2019

סיכום רבעון המועצה לצרכנות: כ-6,000 פניות שהתקבלו, 78% מתוכן טופלו בהצלחה
עוד עולה מהדוח הרבעוני: רוב התלונות הינן בנושא הטעייה ועניינים שקשורים במוצר. תחום התקשורת הוא התחום המוביל בכמות הפניות, אחריו מוצרי חשמל וריהוט. כ-160 אלף גולשים ביקרו באתר המועצה

 


המועצה לצרכנות מפרסת את הדוח הרבעוני ממנו עולה תמונה כי 5,997 פניות התקבלו במערכת המידע, מתוכן 5,561 נסגרו. 78% מכלל הפניות טופלו בהצלחה. בפילוח הפניות עולה כי הטעיית הצרכן בכל הנוגע לתכונות המוצר, לאחריות על המוצר, הטעיה בפרסום, הטעיה במחיר, הטעיה בזהות היצרן והטעיה באריזה הינה המהות עליה הכי הרבה מתלוננים. קצת מאחור: עניינים הקשורים במוצר כגון פגמים, היעדר או איחור באספקה, אי התאמה של המוצר לעומת המוצר שהוזמן, תקלות החוזרות על עצמן. כמו כן הצרכנים מתלוננים על איכות השירות ועל סירוב בית העסק לבטל את העסקה.

 

בפילוח פניות הציבור לפי תחומים עולה כי תחום התקשורת כולל: סלולר, אינטרנט וטלוויזיה הינו התחום המוביל. עוד בתחומים המובילים: מוצרי חשמל, ריהוט ומטבחים, ביגוד והנעלה, תיירות, תחבורה ורכב, לימודים וקורסים, מזון, מחשבים ופיננסים. בפורום המקוון לייעוץ משפטי לצרכן שבאתר המועצה פנו 2,280 צרכנים בשאלות ובקשות ייעוץ. במחלקה לאכיפה האזרחית במועצה לצרכנות האחראית על ניסוח כתבי תביעה לבית משפט לתביעות קטנות, כסיוע לצרכנים ללא תשלום במידה והטיפול בתלונה מול בית-העסק לא צלח והצדק עם הצרכן נוסחו 124 כתבי תביעה ברבעון.

 

באתר המועצה לצרכנות 160,389 גולשים ביקרו באתר ברבעון, 53,463 מבקרים בחודש בממוצע. 1,087 פניות במייל התקבלו דרך "צור קשר" באתר. כמו כן, מעל ל-100 הופעות בתקשורת הופיעה המועצה לצרכנות בשלל סוגיות חשובות ומגוונות.

 

עופר מרום מנכ"ל בפועל המועצה לצרכנות: תפקידה ומעמדה של המועצה לצרכנות משמעותי ונגזר לא רק מכוח החוק, אלא מהתפקיד אותו היא ממלאת בציבור הישראלי זה למעלה מ 50- שנה - השמעת קולו של הצרכן אל מול העוסקים בשמירה על זכויותיו בהסתכלות הוליסטית; טיפול פרטני וסיוע לעשרות אלפי צרכנים מול בעלי עסקים, נותני שירותים ורשויות המדינה, סיוע לצרכנים בהגשת תביעות קטנות, הגשת תובענות ייצוגיות וניירות עמדה, הגברת המודעות הצרכנית באמצעות חינוך והסברה, עריכת סקרי שטח ובדיקות השוואתיות במטרה לשפר את חיי הצרכנים בישראל. כל צוות המועצה, פה, בשבילכם".

 

 לצפיה בדו"ח הרבעוני לחצו כאן >>