המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 11/02/2021

תלונה כנגד ACE קנה ובנה: הרהיט חדש נמצא פגום - מה עושים?
תלונות רבות מתקבלות במועצה לצרכנות במקרה של מוצר חדש פגום בתחום הריהוט. המועצה לצרכנות מפרסמת הנחיה מה ניתן לעשות ומה קורה במקרה שבעל העסק טוען שהפגם הוא בשל שימוש לא נכון?

 

מתוך גלית ויואב, קשת 12

 

תלונות רבות על  מוצרים פגומים חדשים מגיעות אל המועצה לצרכנות בכל שנה. לאחר שקנו מוצרים חדשים במיטב כספם, הקונים נאלצים להשקיע משאבים רבים בשכנוע של הספק שהמוצר פגום, והם חשים שרומו ושעבדו עליהם. ככל שהמוצר יקר יותר - הפגיעה גדולה יותר.

 

עפ"י הפרסום בתוכנית הבוקר של 'גלית ויואב' בקשת 12, לקוחה רכשה באתר ACE ארון שהגיע עם חלק שבור, מדפים קצרים ובלי חורים לידיות. בחברה הציעו להחליף חלק אחד, ולא השיבו לפניות כשהלקוחה ביקשה לקבל זיכוי או ארון אחר. החברה מחזיקה בשיא התלונות במועצה לצרכנות לשנת 2020 בתחום הריהוט.

 

במועצה לצרכנות מסבירים כי במקרה של קבלת מוצר פגום, הלקוח צריך לשלוח הודעה לספק תוך 14 יום מקבלת המוצר, ועדיף לתעד את השיחה. בנוסף, הספק צריך להחזיר את מלוא הכסף בלי לגבות דמי ביטול/טיפול. מקום האיסוף יקבע לפי המיקום ממנו רכש הלקוח את המוצר, כלומר - אם היה שליחות עד הבית הספק צריך לבוא לקחת על חשבונו, ואם הלקוח אסף את המוצר מהחנות - על הלקוח להחזיר את המוצר. על הספק להחזיר את הכסף תוך 14 ימים, ואם לא- בית משפט רשאי לפסוק פיצוי של עד 10,000 שקלים. ומה במקרה שהספק טוען כי נעשה שימוש לא נכון במוצר ובגלל זה הוא נפגם? "במקרה כזה על הספק להוכיח שהפגם נגרם עקב שימוש לא נכון",  נמסר מהמועצה.

 

לקריאה נוספת מתוך אתר 'מאקו' לחצו כאן >>

 

למידע נוסף ומדריך לצרכנים כיצד לפעול במקרה של מוצרים פגומים לחצו כאן >>

 

למידע אודות ביטול עסקאות בתחום הריהוט לחצו כאן >>