המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 30/01/2019

האם החלופות שמציעות רשתות השיווק לאחר הקניה ברשת הופכות את הסל ליקר יותר?
לאחרונה הוגשה תביעה כנגד רשת שיווק בטענה ששיחת הטלפון מנציג הרשת להצעת חלופות הפכה את הסל ליקר יותר משמעותית לעומת הקניה המקורית. המועצה לצרכנות: "יש כאן הפרה בסיסית חוקית של רשתות המזון כלפי ציבור הצרכנים"

 

פסח

 

אם הזמנתם ברשת משלוח מסופר הקרוב בוודאי נתקלתם בשיחת טלפון המבשרת על לפחות מוצר אחד שחסר במלאי, במקומו מציעים לכם חלופה מוצר דומה רק במחיר יקר יותר.

 

צרכנית שהתארייה לערוץ כאן 11 סיפרה: "בד"כ כשאתה מקבל את האופציה לבחור משהו אחר הוא לרוב הרבה יותר יקרה, למרות שאתה עובד הרבה זמן על הרשימה שיצא לך כמה שיותר זול, ואתה די כלוא בתוך זה, אין לך הרבה ברירות". צרכן נוסף טען: "נוכחתי שהמחירים שמה באתר מאוד מאוד אטרקטיביים הרבה יותר זולים מאשר המחירים בחנות שלו עצמה, וביום המשלוח פתאום קיבלתי טלפון שרוב המוצרים המוזלים הם לא במלאי".


עופר מרום :יש כאן הפרה בסיסית חוקית של רשתות המזון כלפי ציבור הצרכנים שהתקשרו עם רשתות בעבור סל מסוים עם מוצרים מסוימים. מה שקורה למעשה הם מצמצמים את הבחירה שלהם, הם מתייחסים אליהם כלקוח שבוי שנמצא כרגע בתוך תהליך הקניה, והתופעה יוצרת סל קניות יקר יותר בעשרות אחוזים.

 

אם הזמנתם ברשת ועכשיו מציעים לכם מוצרים יקרים יותר. במועצה לצרכנות ממליצים תמיד להשוות את החשבונית עם ההזמנה להתעקש על חלופות זולות ולדרוש מהרשת את ההפרש על מוצרים חלופיים יקרים.

 

לצפיה בכתבה מתוך כאן 11