המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 06/01/2021

תלונות רבות כנגד קורסים בשיטת אלון גל
בשנה האחרונה התקבלו במועצה לצרכנות 71 תלונות מתלמידים מאוכזבים שנרשמו לקורסים אבל לא קיבלו לטענתם את מה שהובטח או סורבו לבטל את העסקה. המועצה לצרכנות: "במקרה של הטעיה קמה לצרכן הזכות לבטל את העסקה"

 

מתוך 'חי בלילה', קשת 12

 


כמות חריגה של תלונות התקבלו במועצה לצרכנות לאחרונה כנגד חברות שונות המציעות לצרכנים קורסים בשיטת אלון גל כגון ״המרוץ לדירה תוך 180 יום". כמו כן התקבלו תלונות רבות כנגד החברה המשווקת את הקורסים הללו וכנגד חברת תות תקשורת.

 

צרכנים רבים שנרשמו לקורסים ושילמו על כך כסף רב - התאכזבו קשות לטענתם הן מהתכנים, הן משיטת הלימוד והן מהבטחות שלא קויימו כמו למשל למידה בקבוצות קטנות, מנטור אישי ועוד. כשהצרכנים פנו אל החברה על מנת לבטל את העסקה ולקבל את כספם בחזרה, לפחות על החלק היחסי - הם נתקלו בסירוב מטעם החברה.

 

המועצה לצרכנות: "נוכח טענותיהם של תלמידים רבים לכך שהבטחות שניתנו להם לא קוימו ולפער גדול בין שם הקורס לבין התכנים בפועל. השם הנבחר לתוכנית הקורס עלול להטעות צרכנים. במידה שקיימת הטעיה, גם היא לכשעצמה יכולה להוות עילה לביטול עסקה".

 

"בתלונות נמסר כי מופעל על הצרכנים שיווק אגרסיבי של נציגי החברה, תוך הבטחה לתוכנית לימודית עם כלים מעשיים, ליווי אישי בידי בעלי מקצוע (יועץ משכנתאות, ביטוח וכו'), כשבפועל הצרכנים מדווחים שהתכנים שניתנו היו ברמה שטחית וניתן לצפות בתכנים דומים ברשת ובחינם. עוד נמסר שלא מדובר בלימודים אלא במעין סרטוני מוטיבציה לחיסכון / קואוצ'ינג. וכי השם הנבחר לתוכנית - המרוץ לדירה ב-180 יום הוא מטעה. במקרה של הטעיה, קמה לצרכן הזכות לבטל את העסקה ולקבל את כספו חזרה".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר גלובס לחצו כאן >>

 

למידע אודות ביטול קורסים לאחר הרשמה לחצו כאן >>