המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 05/05/2021

קבלת חבילות מהדואר בסניפים מרוחקים - מה ניתן לעשות?
במועצה לצרכנות התקבלו תלונות רבות על קבלת דברי דואר בסניפים מרוחקים או בסניפים שפועלים בשעות עבודה מוגבלות. עו"ד הדס יעקובסון-ארידור: "תקנון הדואר אינו קובע איזשהו מנגנון פיצוי, בניגוד לאבדן חבילה או נזק למשלוח. ולכן, מכיוון שמדובר בתקנון בלבד - לצרכן אין כמעט כלים איך לפעול נגד זה"

 במועצה לצרכנות מתקבלות מידי חודש תלונות רבות של צרכנים הנוגעות למשלוחים בדואר, כשבתקופת הקורונה, התלונות אף התרבו יותר. מעבר לתלונות "הרגילות" בנושא פגמים במוצר ובעיות במשלוח, מרבית התלונות שמגיעות אלינו לאחרונה מדברות על איחורים משמעותיים מאוד באספקה או על קבלת המשלוח מהדואר בסניף מרוחק מאוד ממקום המגורים של הצרכן. בתוכנית הרדיו 'איפה הכסף' ב-103FM הביאו דוגמא אחת מיני רבות של צרכן כשבדואר טוענים מנגד כי מדובר במקרים נקודתיים.


עו"ד הדס יעקובסון ארידור, יועצת משפטית במועצה לצרכנות, התראיינה לתוכנית וסיפרה: "במועצה לצרכנות מתקבלות לא מעט תלונות מגוונות כנגד משלוחים, אבל הנושא הזה של חבילות שמגיעות לסניפים כאלה ואחרים שהקשר בינם לבין המקום שבו גר הצרכן הוא מקרי בהחלט צובר תאוצה, כמו גם כל נושא שעות הפעילות של הסניפים כשכל סניף פועל בשעות אחרות, רובם בשעות העבודה הרגילות, וסניפים שלא פועלים בימי שישי בהחלט מקשים על הצרכנים. גם לנו קשה לעיתים לקבל תשובות".

 

"הבעיה הגדולה באמת שאין לדואר מתחרים ואין לצרכן לאן לעבור. באופן עקרוני, הוראות הדין ותקנון הדואר קובע במפורש בצורה שאינה משתמעת לשני פנים שהצרכן צריך לקבל את החבילה בסיף הכי קרוב לאיזור מגוריו. אלו ההוראות וכך הם אמורים לפעול. יחד עם זאת, התקנון אינו קובע איזשהו מנגנון פיצוי או כאלו שאמורים לתקן את המצב בניגוד לאבדן חבילה למשל או נזק למשלוח. ולכן, מכיוון שמדובר בתקנון בלבד - לצרכ אין כמעט כלים איך לפעול נגד זה. הדואר אינה חברה פרטית שניתן לתבוע אותה על נזקים. מן הראוי שכבר מתרחשת תקלה נקודתית והצרכן פונה ומבקש לתקן את התקלה - יתכבדו ויתקנו אותה".

 

למידע אודות איחורים באספקה או אי אספקת סחורה מתוך אתר המועצה  לחצו כאן >>