המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 05/04/2022

המועצה לצרכנות קוראת לציבור לדווח על כל מקרה של עושק קשישים
המועצה הישראלית לצרכנות, המייצגת כחוק את ציבור הצרכנים בישראל, נחושה להיאבק להפסקת עושק הקשישים, ותפעל עם משטרת ישראל למיגור התופעה הפסולה הזו

 

 

שוב התופעה המזעזעת של עושק קשישים חוזרת ומרימה ראשה.


במועצה הישראלית לצרכנות מצטברות תלונות רבות כנגד חברות המנצלות את חולשתם של קשישים, ומפעילות השפעה ולחצים בלתי הוגנים, כדי לשכנע אותם לרכוש מוצרים או שירותים.


במקרים רבים, כפי שעולה מן התלונות, פונות החברות אל הקשישים, המתקשים בשפה העברית, ומציגות את העסקה כזכייה בפרס עם "תשלום סמלי עבור הובלה". בפועל, החברות מחייבתו את הקשישים במאות ובאלפי שקלים - פעמים רבות עבור מוצרים שכלל לא הזמינו.


מקרים רבים נוספים אשר הגיעו לאחרונה למועצה לצרכנות, הינם בגין שירותי תקשורת. חברות משכנעות את הצרכנים הקשישים, לרכוש חבילות המותאמות "לצרכיהם". בפועל השירות אינו מסופק והחיובים ממשיכים להגבות.


תלונות נוספות נוגעות להטרדה טלפונית של צרכן, לאיכות ירודה של המוצרים שסופקו, ולחיוב בסכום העולה אלפי מונים על הסכום שסוכם בטלפון (לדוגמה, על ידי הצגת מחיר החיוב החודשי כמחיר הסופי של העסקה).


צרכנים שהבינו כי נפלו בפח וביקשו לבטל את העסקה נתקלו בסירוב או בדרישת תשלומים שלא בחוק.


על אף המאמצים של משטרת ישראל ושל השרה לשוויון חברתי מירב כהן, מהתלונות החדשות עולה חשש כבד שהתופעה של עושק הקשישים חוזרת ומרימה את ראשה.


המועצה הישראלית לצרכנות, המייצגת כחוק, את ציבור הצרכנים בישראל, נחושה להיאבק להפסקת עושק הקשישים, ותפעל עם משטרת ישראל למיגור התופעה הפסולה הזו.


לטובת הציבור שתפו את הפוסט, ואם אתם או בני משפחותיכם נתקלתם במקרה של עושק או של השפעה לא הוגנת על קשישים - פנו אלינו דרך אתר המועצה לצרכנות ואנו נתגייס לסייע.

 

להגשת תלונה לחצו כאן >>

 

לדרכי יצירת קשר עם המועצה לצרכנות לחצו כאן >>