המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 03/09/2015

המועצה לצרכנות ומשרד החינוך גאים להציג: תוכנית הגינות בצרכנות
תוכנית חדשה של משרד החינוך והמועצה הישראלית לצרכנות יוצאת נגד חוסר ההגינות בחברה הישראלית. התוכנית תעודד את התלמידים להתנהל כצרכנים ביקורתיים ואקטיביים מול עוולות וחוסר הגינות בחברה ובחיי הסחר, וכן להתנהג בהגינות בעצמם כאזרחים וכצרכנים

 


 

יוזמה של משרד החינוך והמועצה לצרכנות: תוכנית "הגינות בצרכנות". במסגרת התוכנית החדשה, יעסקו התלמידים בדילמות ערכיות בתחום החברה וחיי הסחר ויפתחו ביקורתיות כלפי עוולות חברתיות וצרכניות.


התכנית "חינוך להגינות" נועדה לשפר את דמותה של החברה הישראלית בתחום השכיח ביותר ביום-יום שלנו – תחום הצרכנות – ולהפוך אותנו לבני אדם הוגנים יותר, אשר לא מנצלים את חולשתם או מצוקתם של אנשים אחרים. בנוסף, התלמידים יתנסו בכלים ביקורתיים שונים להתמודדות עם עוולות צרכניות וחוסר הגינות וכן יגלו מודעות לארגונים ולגופים אליהם ניתן לפנות ולהפנות תלונות בנושא פגיעות צרכניות.


בין מטרות התכנית: לטפח את ערך ההגינות בחברת התלמידים, בקהילה ובמדינה; לחזק את ערך ההגינות בחיי הסחר ובצרכנות; ולעודד התלמידים לפעול בצורה ביקורתית נגד תופעות של חוסר הגינות ועוולות צרכניות. התלמידים ילמדו לפעול בצורה אקטיבית נגד תופעות של חוסר הגינות בחברה ובחיי הסחר כגון: כתיבת מכתבים לרשויות, הכנת ניירות עמדה, ניהול תקציב מאוזן של משק בית, גישה ביקורתית כלפי פרסום מסחרי ועוד. התכנית תחל לפעול כבר בשנת הלימודים הקרובה, תשע"ו, בשכבות הגיל השונות (יסודי ועל יסודי) ותשולב במקצועות הליבה כמו שפה, מתמטיקה, מולדת חברה ואזרחות ועוד.


שר החינוך נפתלי בנט: "צדק חברתי מתחיל בחינוך, והורדת הנטל הכלכלי מההורים מתחילה בילדים. כשהילדים ילמדו כבר בגילאים הצעירים מהי צרכנות נבונה, מתי 'עובדים' עליהם, ואיך מנהלים משק בית מאוזן – הם יגדלו להיות צרכנים הוגנים וביקורתיים יותר".


מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג: "המועצה לצרכנות נחשפת לעשרות אלפי מקרים בשנה של חוסר הגינות בחיי הסחר, באופן שהביא אותה למסקנה כי דרוש שינוי תרבותי בחברה הישראלית. אנשי העסקים של המחר נמצאים כיום במערכת החינוך, וזו ההזדמנות להכשיר אותם להבין כי ההגינות צריכה להיות הערך המנחה שלאורו ראוי להתנהל. אדם שאיננו נוהג בהגינות בחיי המסחר, לא יתחיל להתנהג אחרת בתחום היחסים הבין-אישיים, כי הנורמה המנחה אותו רואה ברווח שיצמיח לעצמו את חזות הכל, וזאת על חשבון ערכים של יושר, התחשבות וחמלה. לפיכך חשיבותה של התוכנית חורגת בהרבה מעבר לתחום חיי המסחר והחברה הישראלית כולה תרוויח ממנה".

 

התכנים המרכזיים בתוכנית:


- במסגרת התכנית ותוך שימוש בטכנולוגיה, מוזמנים התלמידים לקחת חלק בפרויקט שיתוף צרכנים ארצי, שבו תבחר כל כיתה מוצר או שירות נפוץ בקרב בני נוער בסביבת יישובם ותזין למערכת את המחירים של אותו מוצר/שירות, כך שבני נוער אחרים ברחבי הארץ יוכלו ללמוד מכך ולהשוות מחירים. באמצעות פעולה זו ידגישו התלמידים את ערך השקיפות בתוך תחום "הגינות בצרכנות", ויעלו הצעות ופתרונות שיסייעו להגדיל את טווח העסקים והשירותים העומדים בפניהם, לצורך הגברת התחרות, שיפור האיכות והוזלת המחירים.


- הגינות בצרכנות בהקשר של מרכז ופריפריה -השוואה בין המחירים בין המרכז לפריפריה: מבדיקת המועצה הישראלית לצרכנות, עולה כי דווקא באזורי הפריפריה מחירי המוצרים והשירותים גבוהים יותר באופן ניכר ממחירי אותם מוצרים ושירותים באזורי המרכז (גם בהשוואות שנעשו בסניפים שונים בארץ של אותה רשת).


- הגינות בצרכנות מצד עוסקים מתבטאת במתן שירות איכותי במחיר הוגן לכלל הצרכנים ללא אפליות ובלי לנצל חולשה או מצוקה של צרכנים (כמו על רקע מקום מגורים או על רקע אחר).
- היכרות עם המושגים 'צרכנות' ו'הגינות בצרכנות' וכן עם תפקידי המועצה לצרכנות בדגש על 'החוק להגנת הצרכן'.


- תרגול איסוף מידע צרכני, חקר, השוואה ובדיקה באופן עצמאי ובסיוע צרכנים אחרים.


- התלמידים יחשפו לכלים שונים העומדים בפני הצרכנים כדי לשמור על זכויותיהם, כגון שיתוף צרכנים, חרם צרכני ומחאה צרכנית.


- זיהוי בתי עסק הנוהגים בהגינות כלפי צרכנים, לעומת בתי עסק אחרים הנוהגים בחוסר הגינות.


- עידוד התלמידים להעדיף לרכוש בעסקים הוגנים ומשתלמים כחלק משיקולי הקנייה שלהם.


- לימוד החומר בצורה חווייתית- כמו קומיקס, משחקים, הכנת תוצרים לקיר בית ספרי בנושא הגינות.


- מחאה צרכנית - פעולה יזומה שנוקטים צרכנים במחאה על חוסר הוגנות מקרב בעלי עסקים. המחאה יכולה להיות בעקבות עליית מחירים קיצונית או מונופול, או בעקבות איכות ירודה של סיפוק המוצר או השירות. מחאה צרכנית יכולה לנבוע גם מהטעיה מכוונת של הצרכנים בפרטי המוצר או העסקה או בפרסום שבו נוקטת החברה כדי לשווק את המוצר שלה. במסגרת המחאה צרכנים משתפים זה את זה בפרטי החברה שנוקטת חוסר הוגנות צרכני (מכונה שיתוף צרכנים), או מפרסמים נתונים שאינם ידועים לכלל הציבור כדי להגביר את השקיפות הצרכנית. כמו כן, המחאה הצרכנית יכולה לשאת אופי של חרם צרכני.

 

לכניסה למדור הגינות בצרכנות באתר המועצה לצרכנות  לחצו כאן >>

 

לכניסה למדור הגינות בצרכנות באתר משרד החינוך  לחצו כאן >>