המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2008

ארכיון כתבות 2008

תאריך: 02/03/2008

המועצה לצרכנות בקריאה לשר התקשורת : הפער בין ההכרזה על רפורמות בסלולר לבין כניסתן לתוקף, גורמת לפגיעה בצרכנים

המועצה מבקשת לחייב את החברות ליידע את הצרכן על הרפורמות העתידיות בזמן שבין החלטה ומועד תחולת החוק

המועצה הישראלית לצרכנות פנתה לשר התקשורת אריאל אטיאס, והצביעה על מגמה מדאיגה  באופן התנהלות חברות הסלולר המכרסמת למעשה ברפורמות הצרכניות החשובות שמוביל משרדו בהגנה על  זכויותיהם של הצרכנים בתחום הסלולר.
בעבר כבר פנתה המועצה הישראלית לצרכנות לשר והצביעה על התנהלות חברות הסלולר, המכרסמת ברפורמות הצרכניות שמוביל שר התקשורת. מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג,  טען אז, כי לאחר שננקט צעד  שנועד לשפר את מצבו של ציבור הצרכנים,ובטרם תיכנס הוראתו לתוקפה, חברות הסלולר מגיבות באופן מיידי לכל שינוי רגולטורי צפוי באמצעים להגדלת רווחיהן.
לאחרונה חזר הדבר וקרה לאחר החלטת השר על  קיצור תקופת ההתחייבות ל –18 חודש.
בעקבות תלונות שהתקבלו לאחרונה במועצה לצרכנות על המשך כבילה ל 36 חודש, פנתה המועצה לצרכנות במכתב לשר התקשורת, השר אריאל אטיאס, וקראה לו, לחייב את חברות הסלולר בעת ההודעה על  הרפורמות המתוכננות, ליידע את הצרכנים ולהביא בפניהם את כל המידע על הרפורמות המתוכננות גם אם טרם נכנסו לתוקף, הן בעל פה והן בכתב. פעולה זו נדרשת מאחר וחברות הסלולר, בעת פעולת השיווק  מציעות לצרכנים מבצעים מפתים המותנים בהתקשרות ל 36 חודשים ולא מציינים בפניהם את דבר הרפורמה עליה החליט השר.
מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג אומר כי מהתנהגות זו של חברות הסלולר, עולה חשש כי צרכנים רבים יתפתו להיכנס לעסקאות שיתכן, כי אם יחכו זמן קצר, יוכלו לקבלן בתנאים טובין הרבה יותר. התנהלות זו מסכלת כוונת משרד התקשורת להיטיב עם אותם צרכנים המתקשרים בעסקאות אלו.