המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 30/07/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: המחיר המופרז של האבוקדו בחודשי הקיץ השנה
מדוע מחיר האבוקדו כל כך יקרים השנה ובאיזו רשת אפשר בכל זאת למצוא אבוקדו במחיר סביר? מנכ"ל המועצה לצרכנות: "לא כל מה שיקר הוא טוב. יש מספיק ירקות ופירות נהדרים שזו העונה שלהם וכך ניתן לחסוך הרבה כסף"

צילום: רקפת ויינטרוב


100 ש"ח עבור קילו אבוקדו. זו לא טעות. זה המחיר המקסימלי שניתן למצוא היום על הפרי בחודשי בקיץ (שכידוע חודשי החורף היא עונת הגידול שלו, אבל הביקוש עבורו הוא בכל חודשי השנה). כך עולה מבדיקת המועצה לצרכנות באמצעות אתר פרייסז. נכון, זו עדיין לא העונה, אבל המחיר הזה לא ממש חריג בתקופה האחרונה. בשנה שעברה באותה התקופה האבוקדו נמכר במחיר של 20-30 שקלים והיום המחיר הממוצע ברשתות השיווק גבוהה בהרבה.

 

עפ"י הדיווח בחדשות 2, האבוקדו שנמכר עכשיו ברוב המקרים הוא כזה שהיה בקירור או שנקטף כשהוא לא בשל, כיוון שהעונה תתחיל רק באמצע אוגוסט. בשל כך, חלק מהמסעדות מוותרות על האבוקדו בתפריט ולא רק בגלל בעלות אלא בעיקר בגלל הטעם.

 

מבדיקת המועצה לצרכנות עולה כי המחירים משתנים בין הרשתות. בסופר יודה עלות קילו אבוקדו הוא 64.90 ש"ח ברשת מעיין 2000 המחיר הוא 60 ש"ח וברשת AMPM המחיר הינו 39.90 ש"ח. לעומת זאת, ברשת רמי לוי המחיר הוא "רק" 18.90 ש"ח. יחד עם זאת, מי שנמצא בסניפים יודע שהאבוקדו כמעט לא זמין על המדפים.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות הגיב לממצאים: "מחירי האבוקדו- הזהב הירוק ,  נמצאים כיום בשיא חסר תקדים ומגיעים לעיתים ל 60 שח לקילו.  זו לא עונת האבוקדו, מדובר בפרי שנקטף לקראת סוף אפריל ואוחסן בקירור וטעים הרבה פחות. לא כל מה שיקר- הוא טוב. יש מספיק ירקות ופירות נהדרים שזו העונה שלהם- אם תרכיבו סל פירות וירקות לפי העונה תוכלו לחסוך הרבה כסף. בנוסף זכרו כי מחיר מוזל למוצר אחד- לא בהכרח מעיד על מחיר הסל כולו, לכן, לפני שיוצאים לקניות בדקו והשוו את המחיר של סל מוצרים שלם ולא של מוצר בודד".

 

לדוח הבדיקה המלא לחצו כאן >>

 

לכתבה בנושא מתוך חדשות 12