המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 15/07/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: תלונות צרכנים כנגד המשלוחים של רשתות השיווק
מבדיקת המועצה לצרכנות עולה כי מתחילת השנה התקבלו 478 תלונות על רשתות השיווק, מתוכן 342 תלונות על קניות און ליין. מובילה את הרשימה: רשת שופרסל

 

בתקופה האחרונה הגיעו מאות תלונות אל המועצה לצרכנות בנוגע למשלוחים של רשתות המזון. התלונות מדברות על איחור במשלוחים, השלמת מוצרים חסרים במוצרים יקרים הרבה יותר, איכות ירודה של ירוקות ופירות, חוסר בהזמנה וחיוב על המוצרים החסרים, מוצרים קרים שמגיעים ללא קרח ושמירה על טמפרטורה והשארת המוצרים ליד הדלת ללא תיאום עם הצרכן.

 

כפי שניתן להתרשם מהטלה המצורפת, המסכמת את כלל התלונות שהתקבלו במועצה מתחילת השנה כנגד רשתות השיווק, רשת שופרסל מובילה את הרשימה עם 286 תלונות בסה"כ. מתחתיה רשת רמי לוי עם 95 תלונות, ויקטורי עם 81 תלונות וסוגרות את הרשימה הרשתות מגה ויוחננוף. סה"כ, מתוך 478 תלונות שהתקבלו על רשתות המזון,  342 תלונות היו על עסקאות על מכר מרחוק, קרי: קניה און ליין.

 

כמות התלונות הכוללת כנגד רשתות השיווק מתחילת השנה

 

 

דירוג הרשתות לפי מספר התלונות, אינו משקף את רמת השירות של הרשתות, מאחר שאין בידי המועצה כל מידע בדבר היקף הפעילות של הרשתות בתקופה הרלוונטית.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, הגיב לממצאים: "אנו פונים לכל רשתות השיווק לעשות מאמץ גדול לעמוד בעומסים הללו ולספק לצרכן בדיוק את מה שהזמין ובאיכות הרצויה".

 

לצפיה בכתבה בנושא מתוך 5 עם רפי רשף בקשת 12