המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 13/09/2020

המועצה לצרכנות: הרשתות הקמעוניות צריכות לפצות צרכנים על איחור במשלוחים
מפניה שהגיעה למועצה לצרכנות ולתקשורת, רשת 'שופרסל' הציעה לצרכנית פיצוי של 80 ש"ח בלבד על איחור של מעל לשעתיים באספקה. המועצה לצרכנות: "על פי הוראות הדין כל איחור של מעל שעתיים מהשעה האחרונה שנקבעה מזכה בפיצוי של 300 שקל ללא הוכחת נזק"

 


בתקופה מיוחדת שאותה אנו חווים עברו הרבה מאד צרכנים לביצוע עסקאות מרחוק תוך שהם מקבלים את המוצרים שרכשו בשליחות עד הבית. חלק מבתי העסק מנצלים חוסר ידיעה של צרכנים ולפיה הזמן שעליהם להמתין לנציג בית העסק הוא מוגבל ואם נציג בית העסק מתעכב, על בית העסק לפצות את הצרכן.

 

באתר Ynet פורסם מקרה בו צרכנית הזמינה משלוח משופרסל. חלון האספקה שנקבע למשלוח שלה היה מ-10:00 עד 12:00, אולם המשלוח הגיעה בשעה 14:03. לדבריה, היא דרשה פיצוי לפי חוק הטכנאים של 300 שקל שהחוק קבע על איחור של שעתיים באספקה. "בשירות הלקוחות הציעו לי 80 שקל פיצוי", טענה.

 

מהמועצה לצרכנות נמסר: "הצדק פה הוא עם הלקוחה. טווח השעות שנקבע הוא בין 10:00 ל-12:00. על פי הוראות הדין כל איחור של מעל שעתיים מהשעה האחרונה שנקבעה מזכה בפיצוי. כלומר, כל איחור מעבר לשעה 14:00 מזכה את הצרכנית בפיצוי של 300 שקל ללא הוכחת נזק. אלו הוראות הדין והיא זכאית לפיצוי. מכאן ששופרסל צריכה להוסיף לפיצוי עד 220 שקל".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר Ynet לחצו כאן >>