המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 28/01/2014

הודעת משרד התקשורת בנוגע לאיקיוטק מיום 28.1.2014
משרד התקשורת פרסם בעיתונות הודעה מיוחדת בנוגע לסוגיית איקיוטק ובה הנחיות לצרכנים אל מי יש לפנות ואילו מסמכים יש לדרוש בנוגע לחוב אותו הנכם נדרשים לשלם

 

 

מצ"ב נוסח המודעה:

 

מפניות ציבור שהגיעו למשרד התקשורת ולמועצה הישראלית לצרכנות, נודע למשרד, כי לאחרונה שלחה חברת "איקיוטק", באמצעות משרדי עורכי דין שונים, מכתבי גביה, הכוללים דרישת תשלום, בגין שירותים שהחברה סיפקה, לטענתה, באמצעות הרשת הסלולרית, בשנים 2006- 2009.

 

המשרד מבקש להבהיר, כי אם מדובר בשירות אשר סופק באמצעות הרשת הסלולרית, הרי שהגורם אשר אמור לגבות את התשלום בגין השירות הינו החברה הסלולרית בלבד, וזאת
באמצעות חשבון הטלפון החודשי.

 

המשרד פועל לבחינת החובות הנ"ל בשיתוף הרשויות המוסמכות לרבות משטרת ישראל, ואנו נמשיך לעדכן את הציבור בכל התפתחות בנושא.

 

במקרה בו מתקבלת דרישת חוב:

 

• נכון לדרוש מהגורם ששלח את המכתב, נתונים ומידע רלוונטי בקשר לחוב – בקשו לקבל פירוט מדויק מהו הגורם לחוב, לרבות השרות עליו נדרשתם לשלם, מאיזה תאריך, וכמו כן דרשו לקבל מסמך המוכיח את קיום החוב.

 

• נכון לפנות בכתב לאחראי פניות הציבור בחברת הסלולר שלכם, ולבקש התייחסות כתובה ומנומקת לחוב, לגורם לו, וכן כל נתון או מידע רלוונטי אחר.

 

• במידה ותתקלו בקשיים הנכם מוזמנים לפנות לתחום פניות הציבור במשרדנו, באמצעות דוא"ל pnyot@moc.gov.il

 

• מומלץ לשמור על כל המסמכים והתיעוד למקרה שתזדקקו לו.

 

• חשוב לזכור כי לא נכון להתעלם ממכתבי התראה– גם אם אתם מכחישים את קיומו של החוב.

 

• לאחרונה נודע לנו כי נשלחים מסרונים עם דרישה לתשלום חוב הכולל מספר טלפון )בקידומת 1-900 או 1-901 (, אליו יוכל המנוי לחזור. החיוג למספרים אלו כרוך בחיוב בעלות גבוהה, של 50 אגורות לדקה בתוספת זמן אוויר.

 

למדור "נפגעי איקיוטק" ולעדכונים נוספים בסוגיית איקיוטק לחצו כאן