המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 30/04/2014

ועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין החלה לחקור את תיק איקיוטק
הועדה תחליט כיצד לפעול בהתאם לממצאים. חלק ממשרדי עורכי הדין שהיו מעורבים עם איקיוטק, ניתקו איתה את הקשר

 

 

פרשת איקיוטק עוסקת בשליחתם של אלפי מכתבי חוב מטעם חברת "איקיוטק", שבוצעה תחילה דרך כ-20 משרדי עורכי דין, במהלך החודשים אוגוסט-אוקטובר 2013. בדרישת החוב נדרשו אזרחים רבים בישראל בתשלום מיידי על שירותי תוכן שלכאורה הזמינו והשתמשו בהם במהלך העשור הקודם.

בתחילת שנת 2014, שוגר סבב נוסף של מכתבי חוב, הפעם בעיקר מטעם חברות שמסועפות לאיקיוטק ("כ.ל.י תקשורת וניהול ישראל בעמ", "גרין דיזיין" ו-"ספינגו"), דרך משרד עורכי דין, שהיו עדיין פעילים בניסיון גביית החובות לכאורה של איקיוטק.

חשוב להדגיש כי חלק ממשרדי עורכי הדין שהיו מעורבים עם איקיוטק, ניתקו איתה את הקשר. עם זאת, לאור הפניות בנושא לוועדות האתיקה במחוזות לשכת עורכי הדין ולאור דיון בכנסת, החליט יו"ר ועדת האתיקה הארצית, עו"ד מיכאל טאוסיג, כי ועדת האתיקה הארצית תחקור את תיק איקיוטק ותחליט כיצד לפעול בהתאם לממצאים.


ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "לשכת עורכי הדין בישראל אינה עוסקת רק בענייניהם המקצועיים של עורכי דין ובתנאי עבודתם, אלא גם מטפלת בציבור הרחב שנעזר בשירותי עורכי הדין, ועל כן אני מברך על החלטתו של יו"ר ועדת האתיקה, עו"ד מיכאל טאוסיג, לחקור את פרשת איקיוטק ולקבל החלטה בנושא".

 

למדור "נפגעי איקיוטק" ולעדכונים נוספים בסוגיית איקיוטק לחצו כאן