המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 11/05/2014

פרשת איקיוטק: קנס של מעל ל-2 מיליון ש"ח לחברות הסלולר
משרד התקשורת קנס את חברות הסלולר על כך שלא הודיעו למנוי באמצעות מסרון, בזמן הרישום לשירותי תוכן, אודות פרטי השירות

 

 

לאור פרשת "אקייוטק" וכדי למנוע הישנות של מקרים נוספים, החליט שר התקשורת להטיל עיצומים כספיים בסכום כולל של כ- 2.2 מיליון ש"ח על חברות הסלולר: פלאפון, סלקום, פרטנר והוט מובייל.

 

החברות לא הודיעו למנוי באמצעות מסרון, בזמן הרישום לשירותי תוכן, אודות פרטי השירות: מהו מהות השירות, מהם תעריפי השירות, ומהן דרכי הפנייה לחברה במקרה בו מעוניינים להתנתק מהשירות.


חברות הסלולר מאפשרות  צריכה של שירותי תוכן למיניהם. התשלום עבור שירותים אלה, מבוצע באמצעות חשבון הטלפון הסלולרי החודשי של המנוי.


משרד התקשורת קבע הוראות ברישיונות של חברות הסלולר, לגבי אופן ההזמנה והרישום לשירותים שכאלה באתרי אינטרנט של ספקי תוכן, וזאת לצורך הגברת השקיפות כלפי המנוי במהלך הזמנת השירות, ובמטרה לאמת את זהות מזמין השירות.


על פי ההוראות, החברות מחויבות, בין היתר, לשלוח למנוי במהלך הרישום מסרונים שיכללו פרטים שונים לגבי השירות כגון: מהות השירות, תעריפיו, ודרכי הפנייה לצורך התנתקות והסרה של השירות.


לאחר שנמצא כי חברות הסלולר לא שלחו למנויים מסרונים ובהם הפרטים המלאים לגבי השירות, כנדרש על פי הרישיונות, ובהתאם למדיניות שר התקשורת, גלעד ארדן, והנחייתו ליישם משטר אפקטיבי של אכיפה, החליט משרד התקשורת להטיל עיצומים כספיים על מפעילי הסלולר כדלקמן:  סלקום – 748,090 ש"ח, פרטנר – 642,670 ש"ח, פלאפון – 599,830 ש"ח, הוט מובייל – 173,530 ש"ח.

 

שר התקשורת ארדן: "לא נאפשר לגבות כספים מהצרכן בדרכים שאינן שקופות, אלא רק כאשר ברור מעל לכל ספק שהצרכן ביצע את הזמנת השרות מתוך מודעות מלאה"

 

למדור "נפגעי איקיוטק" ולעדכונים נוספים בסוגיית איקיוטק לחצו כאן