המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 22/06/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות מחירי הגלידות ברשתות השיווק
הקיץ הגיע וזה הזמן למלא את הפריזר בגלידות מסוגים שונים. סיירת המועצה לצרכנות יצאה ובדקה: איך קורה שהפערים בין הרשתות מגיעים לעשרות אחוזים על אותו מוצר בדיוק?

 

מי לא חולם על גלידה מרעננת בקיץ? אלא שמסתבר שגלידה היא מוצר שנחשב למותרות, ואולי זו אחת הסיבות שהחברות מרשות לעצמן לגבות בארץ מחירים כל כך גבוהים. אבל הסיבה העיקרית היא כנראה העובדה שבשוק הגלידות הישראלי שולטות שתי חברות שמחזיקות יחד יותר מ-80 אחוזים, ואנחנו משלמים על זה בקופה.

 

מסתבר שבעסקי הגלידה הקרה מלחמת המחירים פושרת למדי. ישנם פערי מחירים של עשרות אחוזים, ובראש העין, למשל, אף מצאנו את המחיר הזול ביותר והיקר ביותר עבור אותה הגלידה.

 

מארז של עשרה קרטיבי קרח אסקימו של גלידות שטראוס עולה בטיב טעם באשקלון 23 שקלים. בחצי חינם בראשון לציון הוא עולה רק 8 שקלים -40 אגורות, כמעט פי שלושה פחות. סביר להניח שחצי חינם לא מוכרת את הארטיק במחיר הפסד, ואפילו יש לה רווח לא רע עליו, ככה שעל מחיר גבוה פי שלושה ייתכן שהרווח מופרז. גלידת קרמיסימו של שטראוס שנמכרת במקום אחד בכ-12 שקלים עולה בשופרסל דיל בנתניה כ-30 שקלים. וחטיפי גלידה קורנטו קלאסיקו של שטראוס נמכרים במגה בעיר במודיעין בכמעט 44 שקלים, סכום שבחישוב הסופי בקופה יכול בהחלט להקפיץ את ההוצאה שלכם בסופר.

 

ואיפה היה הסל המשתלם ביותר בארץ השבוע?

 

סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של כ-50 מוצרים ביותר משבעים נקודות מכירה שונות ברחבי הארץ. את הסל הכי זול מצאנו בסניף יו בראש העין. עוד בדירוג הסניפים הזולים, רמי לוי באשדוד ואושר עד בקריית ביאליק. הסל הכי יקר היה בטיב טעם אשקלון. אחר כך שופרסל שלי בהרצליה, פתח תקווה וצורן. בשבוע שעבר הסניף הכי יקר היה טיב טעם ברחוב אבן גבירול בתל אביב, שבו ערכנו ביקור פתע. הפעם אנחנו שמחים לבשר שלפי הבדיקה הסל באותו הסניף הוזל השבוע ב-55 שקלים. נקווה שלא מדובר בהוזלה נקודתית, אלא שהיא תימשך לאורך זמן.

 

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות, הגיב לממצאים: "לצרכנים עשוי להיות תפקיד מרכזי בהגברת התחרות הזאת, אם הם יבחרו לקנות במקומות הזולים ויחרימו את העסקים היקרים. משתלם בדרך כלל לקנות יותר אריזה משפחתית, אבל זה בתנאי שיש משפחה שתאכל את הגלידה. לא לקנות יותר ממה שצריכים".

 

פירוט המחירים בחלוקה לפי רשתות השיווק

 

 

דוגמאות למחירי מינימום ומקסימום של מותגי גלידה

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן