המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 29/06/2014

המועצה לצרכנות מברכת על הקנס בגובה 1.3 מיליון ש"ח לחברת הוט בגין חריגות מזמני מענה
הקנס הוטל בעקבות פניות רבות שהגיעו אל המועצה לצרכנות ואל המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין. שר התקשורת: "הציבור זכאי לקבל שירות מהיר ולא לבזבז זמן אינסופי בהמתנה על הקו"

 


כחלק ממאמצי המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, להגביר את הפיקוח והאכיפה בתחום הגנת הצרכן, ובהתאם למדיניות שר התקשורת גלעד ארדן, לגלות חוסר סובלנות בעניין פגיעה בזכויות הצרכנים, הטילה המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין על חברת הוט עיצום כספי בסך 1,300,000 ₪. העיצום הוטל על הוט בשל חריגות בלתי סבירות ובניגוד להוראות הרישיון בזמני המענה במוקדי שירות הלקוחות בחודשים האחרונים.

 

בעקבות תלונות ציבור רבות שנתקבלו במועצה לצרכנות ובמועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, ועל סמך נתונים ומידע שהצטברו בידי מנהלת תחום הגנה על הצרכן במועצה על כך שזמני המענה במוקדי השירות של חברת הוט חורגים באופן ניכר מדרישות רישיונה, פתחה המועצה בהליך בירור מקיף.

 

בסופו של הליך הבירור, ולאחר שניתנה לחברת הוט הזדמנות להציג את עמדתה, נדחו טענותיה של הוט ונקבע כי חברת הוט הפרה את הוראות רישיונה הנוגעות לזמני המענה במוקדי השירות. בהתאם לכך, הוחלט להטיל על הוט עיצום כספי משמעותי בגין התנהלותה זו והובהר להוט כי עליה לפעול במהירות לשיפור זמני המענה במוקדי השירות.

 

המועצה תמשיך לעמוד על המשמר בעניין זמני המענה, וכדי למנוע את הפגיעה בציבור המנויים לא תהסס לנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה, לרבות הטלת עיצומים נוספים ובסכומים גבוהים.

 

מהמועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין נמסר "החריגות של חברת הוט בעניין זמני המענה הינן משמעותיות, ומביעות לא פחות מזלזול בציבור הצרכנים ועל כן הוטל עיצום כספי בגינן. מצופה כי החברה תפעל במהירות לשיפור משמעותי בזמני המענה. המועצה תמשיך לעקוב אחר הנושא".

 

מנהלת תחום הגנה על הצרכן במועצה מירב שטרוסברג אלקבץ: "הדעת לא סובלת הפרה חוזרת ונשנית של הוראות הרישיון. כאשר שירות הלקוחות של החברה אינו זמין ללקוח, יכולתו להתלונן על תקלה, לברר חשבון ואפילו להתנתק, הופכים לבלתי אפשריים".

 

שר התקשורת גלעד ארדן: "הציבור זכאי לקבל שירות מהיר ולא לבזבז זמן אינסופי בהמתנה על הקו מדיניות האכיפה לגבי השירות תהיה קשוחה ובלתי מתפשרת ותאלץ את החברות לשפר את התנהגותן".

 

המועצה לצרכנות מברכת על הקנס שניתן להוט וממליצה לצרכנים להמשיך להתלונן על חברות אשר אינן עומדות בזמני המתנה שפויים.