המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 07/08/2013

הזמנתם מלון והתברר לכם שאתם באתר בניה? – יש מה לעשות!
מה עושים כאשר מתחת למלון אליו יצאנו נערכות עבודות בכביש? תלונה שהגיעה למועצה לצרכנות וטופלה בהצלחה יכולה ללמד מנהלי מלון אחרים כיצד לנהוג במקרים דומים של פניית צרכנים. גם לצרכנים יש תפקיד חשוב מאוד: לתעד כל מקרה לפרטי פרטים כך שבמקרה סירוב של המלון, ניתן יהיה להוכיח את הטעות בביהמ"ש

 

עונת התיירות בשיאה ולמחלקת התלונות במועצה לצרכנות מגיעות בתקופה זו מאות תלונות בנוגע לתיירות בארץ ובחו"ל. הנה תלונת צרכן שהתקבלה במועצה ותוצאותיה.  

 

נ' תושב ירושלים נתקל בפרסום המצורף באתר קופונים באינטרנט המזמין אותו לרכוש חופשה ציורית במלון ארט גלרי בחיפה. בשל תנאי הדיל המוצע החליט נ' לצאת לנופש והזמין עבורו ועבור זוגתו 2 לילות במלון כדי לנוח ולהירגע לקראת הלידה הצפויה של אשתו.

 

כך הופיע הפרסום באתר הקופונים

 

 

אלא, שהחופשה שתוכננה הפכה לסיוט. מיד עם הגיעם למלון גילו לתדהמתם כי בכביש הראשי בו ניצב המלון נערכות, משך כל שעות היום והלילה, עבודות שיפוץ בכביש הכוללים קידוחים, חציבה, צפצופי נסיעה לאחור של משאיות, ריח של אספלט וכיוצ"ב הגורמים לרעש בלתי נסבל .

 

עובדה שלא צוינה בשום מקום בפני נ', לא בטרם ביצוע ההזמנה, לא באתר המלון, לא באתר הקופונים ולא בעת ההזמנה. בלית ברירה נשאר נ' ורעייתו ללון במלון ורק חיכו שהלילה ייגמר. בבוקר מוקדם ארזו את מטלטליהם וחזרו הביתה אפילו מבלי לאכול את ארוחת הבוקר.


כשחזר מהחופשה פנה נ' למועצה לצרכנות שתסייע לו לקבל את כספו בחזרה וצרף לתלונתו תמונות של העבודות בכביש.  

תוך זמן קצר מפניית המועצה לצרכנות להנהלת המלון התקבלה תשובה לפיה הם מתנצלים על חוסר ההנאה של הלקוח, נתנו הוראה לא לחייב אותו ואף הציעו לו כפיצוי הנחה של 25% באם ישוב להתארח במלון.

התנהלות המלון והיענותו המיידית לפניית המועצה בשם הצרכן ראויים לאימוץ על ידי מלונות אחרים בנסיבות דומות.