המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 25/06/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: מי מהחברות עומדת בתיקון חוק שלוש הדקות החדש?
החברות מחויבות לספק מענה אנושי תוך 3 דקות, או אפשרות להשאיר הודעה תוך 2 דקות ולחזור לצרכן תוך 3 שעות, אולם מבדיקה אקראית שערכנו מסתבר: 10 חברות מתוך 35 לא עומדות בהוראות החוק, בינהן: אורנג', 012, הוט מובייל ומי רמת גן

 אמנם שבוע בלבד עבר מאז שנכנס לתוקפו חוק 3 הדקות שהורחב גם לשירות לקוחות ולא רק לשירות תיקונים, אולם עדיין יש חברות שלא פועלות על פי החוק וניתן למצוא בהם ליקויים, זאת על סמך בדיקה אקראית שערכנו בשבוע שעבר.

 

את הבדיקות ערכנו בתאריך 21 ליוני 2015 בין השעות 9:00-10:30 בבוקר. מיד עם ההתקשרות לחברה ביצענו רישום של שעת השיחה והמתנו לראות מתי נקבל מענה או לחילופין מתי יחזרו אלינו.

 

החברות שנבדקו היו: סלקום, סלקום TV, אורנג', 012 מובייל, 012 סמייל, פלאפון, גולן טלקום, הוט מובייל, יופון, רמי לוי סלולר, הום סלולר, וואלה מובייל, הוט כבלים, יס, חברת חשמל, בזק, פזגז, סופרגז, אמישראגז, בזק בינלאומי, נטוויז'ן 013, אקספון 018, מי אביבים, מי שבע, מי רמת גן, מי הרצליה, חברת הגיחון, מניב ראשון, שח"ל, נטלי, מלרם, גז יגל, גז גל, מי כרמל מי ורקת.

 

בכל מקום בו הושארה הודעה, הנוהל עבד כך: במענה האוטומטי של החברות, ניתבנו את השיחה לשירות הלקוחות. כאשר הועברנו לנציג השירות, נמסרה לנו הודעה כי זמן ההמתנה ארוך מהרגיל וישנה אפשרות להשאיר הודעה ויחזרו אלינו  (לעיתים ציינו כי יחזרו עד שלוש שעות). השארנו מספר טלפון והמתנו לנציג שיחזור אלינו.

 

להלן טבלת הממצאים

 


 

להורדת דוח הבדיקה המלא לחצו כאן >>