המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - יולי 2012

התכווצה בכביסה?
לכולנו יש לא מעט חולצות בארון שאיבדו צורה וצבע עם השנים. רבים מאיתנו גם נקשרים לטי-שירט האהובה, כמעט כמו לחבר טוב. המועצה לצרכנות וחדשות  2 יצאו לבדוק  האם  אפשר לדעת עוד בחנות אם החולצה - תחזיק מעמד. בדקנו במכון התקנים בחנו ארבע חולצות מהרכב בד זהה. איזו חולצה עברה את המבחן?

לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 15/7/2012 גליון מספר 38
חדשות הצרכנות

                   

חדש בתחום הצרכנות... 

התכווצה בכביסה?
לכולנו יש לא מעט חולצות בארון שאיבדו צורה וצבע עם השנים. רבים מאיתנו גם נקשרים לטי-שירט האהובה, כמעט כמו לחבר טוב. המועצה לצרכנות וחדשות  2 יצאו לבדוק  האם  אפשר לדעת עוד בחנות אם החולצה - תחזיק מעמד. בדקנו במכון התקנים בחנו ארבע חולצות מהרכב בד זהה. איזו חולצה עברה את המבחן?
להמשך הכתבה

בעיות במבצע החלפת המקררים של משרד האנרגיה והמים
במהלך שנת 2011 בעקבות החלטת ממשלה על התייעלות אנרגטית במגזר הביתי, החל משרד האנרגיה בפרויקט להחלפת מקררים ישנים ובזבזניים בחשמל, במקררים חסכניים. במסגרת הפרויקט, הוזמן הציבור הרחב  להחליף מקררים ישנים בחדשים וחסכוניים, תמורת סבסוד של כ- 30% מעלות המקרר החדש. אולם למועצה לצרכנות הגיעו בשבועות האחרונים עשרות רבות של צרכנים שלא קיבלו את המקרר שהוזמן.
להמשך הכתבה

החופשה המפנקת הפכה לחוויה קשה
תלונה שהגיעה למועצה לצרכנות על תיירים שהזמינו חדר במלון "ליד הכותל"  בירושלים, אותו ראו  באתר האינטרנט כנקי, מאובזר ומשקיף על נוף נפלא של העיר העתיקה , הובילה למציאות עגומה.
בתלונה התלונן התייר כי לא ידע למי לפנות בעניין ובהעדר כסף, נאלץ להישאר שם כל זמן שהותו.
האם  קו חם לתיירים היה מועיל לו?
להמשך הכתבה

 
טיפ- עונת המעבר

לקראת תחילת שנת הלימודים  מתחילה עונת הנדודים כי משפחות עם ילדים מעדיפות לעבור בחודשי החופש על מנת שהילדים יתרגלו לסביבה החדשה ויתחילו את שנת הלימודים בבית הספר החדש.
מעבר דירה יכול להיות אירוע מרגש, אחרי הכול, סביבה חדשה ושכנים חדשים מהווה שינוי לא קטן בחיינו ומזמין חוויות חדשות. קיימת תחושת אי נוחות מסוימת כשאתם מפקידים את כל חפציכם ותכולתה של דירה שלמה (ובעצם חיים שלמים) בידיים זרות.
אז איך עושים את המעבר קל ובטוח?

למידע נוסף>


 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

מחאה צרכנית עובדת!
למועצה לצרכנות הגיעו תלונות צרכנים חובבי צ'יקו, (משקה המשמש תחליף קפה והעשוי מדגנים) כי החברה הקטינה את האריזה ב-70 גרם והעלתה את מחירו . החברה טענה כי בשל עלויות מחירי הגלם ושיפור האריזה ושמירה על טריות הוקטנה האריזה. 
המטפלת בתחום שלחה לחברה את הפניות.
השבוע הודיעה החברה כי לאור תלונות  הצרכנים היא מחזירה את האריזה לגודלה המקורי ולא מעלה את המחיר הקמעונאי.
 
לתלונות שטופלו בהצלחה >

 

 
חוק וסדר

אושר בקריאה ראשונה: ספרי לימוד שאושרו לשימוש בבתי הספר יסומנו כדי להקל על זיהויים; מהדורות חדשות יאושרו רק אם חל שינוי בתכנית הלימודים
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק חינוך ממלכתי (תיקון מס` 16) (ספרי לימוד מאושרים) התשע”ב- 2012 של הח”כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) וקבוצת ח”כים.
מוצע לקבוע כי ספר לימוד מאושר יסומן בדרך שיקבע הגוף המוסמך במשרד החינוך, וכך לאפשר את זיהויו ככזה בעת רכישתו וכן להקל על זיהויים של ספרים שאינם ספרי לימוד מאושרים. כמו כן, מוצע לחדד כי משאושר ספר לימוד בידי הגוף המוסמך, יש להביאו לאישור מחודש אם חל שינוי בתוכנו לאחר מתן האישור.

 
חינוך והסברה

שיתוף פעולה ייחודי בין המועצה לצרכנות וקבוצת "צרכנות נבונה אבן יהודה" להקמת קבוצות צרכנות נבונה ברחבי הארץ.
בעקבות המחאה החברתית של קיץ קבוצת  קמה באבן יהודה קבוצת צרכנים שרצתה ליצור סביבה צרכנית משופרת ולהעצים את כוח הקניה. המועצה לצרכנות בחנה את מודל הפעילות של הקבוצה והציעה לתמוך בהרחבתו לישובים נוספים. שיתוף הפעולה נועד לאגם את המשאבים הקיימים משני הצדדים – הידע והניסיון בהפעלת המודל מצד קהילת אבן יהודה, בשילוב עם הידע בתחום הצרכנות, התשתית הארגונית והיכולות האופרטיביות מצד המועצה הישראלית לצרכנות.
להמשך הכתבה >מאמר עמדה 

קרן השפע של הבנקים/אהוד פלג
והרי סקופ שטרם פורסם מהמלצות ועדת זקן לבחינת התחרותיות בענף הבנקאות:
בנק ישראל מציע הקמת קרן סיוע לבנקים בהיקף של 3 מיליארד ₪ על ידי ציבור הצרכנים.
החדשות הרעות: הקרן כבר כאן והצרכנים כבר משלמים לה מזמן.  
בנק ישראל רק מציע להנציח אותה.
ועדת זקן להגברת התחרות בענף הבנקאות פרסמה את המלצותיה.
לא ניתן להתעלם מן השאלה מדוע נידרש בנק ישראל, המצויד ממילא בכל הסמכויות והידע להגברת התחרות ולטיפול בחסמי תחרות, להקים ועדה שכזאת.
תזכורת קצרה: במגזר משקי הבית לא קיימת תחרות בין הבנקים, וכתוצאה מכך הצרכנים משלמים עמלות גבוהות וריביות גבוהות.
להמשך המאמר >

 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators