המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - אוקטובר 2011

המחאות על יוקר המחייה

החרם על מחירי הקוטג' זכה לשיתוף פעולה נלהב מצד הציבור והוביל לשורה של מחאות ענק נגד יוקר המחיה בתחומים שונים במשק...


לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 25/10/11 גליון מספר 29
חדשות הצרכנות

                   

חדש בתחום הצרכנות... 
קמפיין המועצה לצרכנות- השליטה בידיים שלך!
המועצה הישראלית לצרכנות יצאה בקמפיין תחת הסיסמא: "אתר המועצה- הכתובת הראשונה לצרכנות נבונה". המטרה היא לעורר את מודעות הציבור לאתר האינטרנט המשודרג שלה, שעבר בשבועות האחרונים "מתיחת פנים" ועיצוב חדש. הקמפיין כולל תשדיר רדיו בפריסה ארצית, באנרים באינטרנט ופעילות נרחבת במדיה החברתית. 
להמשך הכתבה

עשרות אלפי אנשים הזכאים לתשלום מופחת מחברת החשמל לא מקבלים אותו. המועצה לצרכנות הגישה תביעה ייצוגית נגד חברת החשמל
מבדיקת המועצה לצרכנות עולה כי עשרות אלפי אנשים, הזכאים להנחות מחברת החשמל, לא מקבלים אותן. מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, אומר כי מדובר בציבור חלש, וקיים אינטרס ציבורי לדאוג לאותם נזקקים. הדרך הנכונה לכך לדעתו היא תובענה ייצוגית.  
להמשך הידיעה


 
טיפ- תווי קניה 
לקבל תווי קנייה כשי לחג, זה אולי נחמד, אבל מתברר שלמרבית התווים יש לא מעט הגבלות, שהופכות אותם לפחות אטרקטיביים לחלק גדול מהציבור. למה צריך לשים לב כשהולכים לקניות ומשלמים בתווים?
למידע נוסף

 
 
הצו הצרכני

חטאים קטנים של צרכנים
גם אחרי החגים אפשר להמשיך לעשות חשבון נפש. אולי כדאי להתחיל בתחום הצרכני?!
 על מה צרכנים צריכים לעשות חשבון נפש?
 למידע נוסף

 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

על איזה מוצר חל המבצע?
צרכניות הזמינו באמצעות הטלפון נופשון. 4 ימים לאחר ההזמנה התברר לאחת מהן כי יש נגדה צו איסור יציאה מהארץ. היא ביקשה לבטל את העיסקה, אך ספק הנופש הערים קשיים.
למידע נוסף

 

 
חוק וסדר
תקנות צרכניות בתחום הסלולר נכנסו לתוקף

ב- 13/9 נכנסו לתוקף הוראות חדשות בעניין הסכם ההתקשרות ביום הצרכן לחברת הסלולר. מטרת ההוראות היא להגביר את השקיפות של הסכם ההתקשרות. מעכשיו, הסכם ההתקשרות לא יעלה על שני עמודים. באתר המועצה מופיע הסבר לצרכנים אית למלא את טופס הגישה לשירותים.     

להמשך>
 
חינוך והסברה

ביטול חוגים וקורסים בתחילת שנה 
בשעה טובה ומוצלחת נפתחה שנת הלימודים, רשמנו את הילדים לחוגים, צהרונים, שיעורים שונים. לעיתים, אחרי שבועות ספורים מתברר כי החוג שרשמנו אליו לא מתאים, והילדים רוצים להפסיקו. אולם בחוזים רבים ישנו סעיף המפרט קנס על יציאה או על ביטול החוזה. מה הזכויות שלנו בבואנו לבטל חוג לאחר מספר שיעורים בלבד? להמשך>מאמר עמדה 

מאמר דעה- עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות

המחאה למען צדק חברתי נתקלת בטיעון ערכי וכבד משקל מצד חוגי הכלכלנים ואנשי העסקים: טיעון זה הושמע בשעתו גם על ידי הבנקים כנגד החקיקה שביקשה להתערב להם בעמלות העו"ש. הוא הושמע גם על ידי חברות הסלולר שלא רצו בתיקונים הצרכניים שהוביל משרד התקשורת; והוא הושמע, להבדיל, ע"י כלכלנים במשרדי הממשלה שפעלו להסרת הפיקוח ממוצרי מזון שונים, ובעקבות כך השתוללו המחירים ונולדה מחאת הקוטג'.  להמשך >
 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators